Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Ivanovičová sa na duel v Bratislave teší

Ana Ivanovičová (Autor: SITA/AP)
TASR|14. apr 2011 o 13:37

Srbské tenistky chcú počas víkendu v bratislavskom NTC prelomiť v Pohári federácie negatívnu bilanciu so Slovenskom a vrátiť sa medzi najlepšiu svetovú osmičku.

BRATISLAVA. Tím kapitána Dejana Vraneša nastúpi na antuke v Sibamac aréne v najsilnejšom zložení s dvomi bývalými svetovými jednotkami Anou Ivanovičovou a Jelenou Jankovičovou.

Ivanovičová premiérovo proti Slovensku

Pre Ivanovičovú to bude premiérový štart proti Slovenkám. V roku 2007 pred duelom v košickej Steel Aréne ju vyradilo zranenie, vlani niekoľko týždňov pred súbojom v Belehrade sa kapitánovi ospravedlnila argumentujúc poklesom športovej formy.

"Prišla som do Bratislavy v stredu okolo polnoci. Cesta z USA bola síce dlhá, zatiaľ však necítim časový posun. Posledných desať dní som sa pripravovala v Las Vegas so svojimi trénermi na antuke. Bude to môj prvý zápas proti Slovensku, na ktorý sa veľmi teším, očakávam kvalitné stretnutia. Počula som, že slovenskí fanúšikovia sú hluční, pokúsime sa ich svojimi výkonmi umlčať."

"Po nešťastnej prehre s Kim Clijstersovou v Miami, kde som v treťom sete viedla 5:1, som ťažšie zaspávala. Už som sa však z toho dostala. Tento zápas bol pre mňa veľmi dobrým testom," povedala víťazka Roland Garros z roku 2008.

Jankovičová: Budú to ťažké zápasy

Jankovičová pricestovala do Bratislavy v stredu popoludní z amerického Charlestonu. Na úvodnom antukovom turnaji sezóny postúpila svetová osmička do semifinále, v ktorom prehrala so svetovou jednotkou Dánkou Caroline Wozniackou.

"Po dlhej ceste som sa cítila unavená, preto som prvý tréning v NTC absolvovala až vo štvrtok predpoludním. Kurte je trochu šmykľavý, ale páči sa mi. Verím, že si naň postupne zvyknem. Proti Slovensku nastúpime v plnej sile, preto verím, že sa nám podarí splniť stanovený cieľ a vrátime sa do svetovej skupiny. Kvalitou tam určite patríme."

"Proti Cibulkovej i Hantuchovej to budú ťažké zápasy. Proti Dominike som pred štyrmi rokmi v Košiciach odohrala najpamätnejší zápas vo Fed Cupe, ktorý sa hral v neuveriteľne búrlivej atmosfére. Publikum bolo veľmi hlučné, niečo podobné čakám aj teraz v Bratislave."

Srbský kapitán Vraneš si zatiaľ prípravu pochvaľuje. "Ďakujeme Slovákom, že nám pripravili veľmi dobré podmienky na prípravu i za ich pohostinnosť. Proti Slovensku nastúpime v Pohári federácie už tretíkrát za posledné štyri roky."

"Chceme prelomiť negatívnu sériu a vyhrať, no nebude to jednoduché. Necítime sa byť favoritmi, očakávam otvorený zápas. Ďakujem všetkým dievčatám za to, že prišli na tento dôležitý súboj do Bratislavy. V posledných mesiacoch podávajú veľmi dobré výkony a verím, že sa im bude dariť aj v dueli so Slovenskom."

Súvisiace články