Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Bol kapitán slovenského klubu. Dnes chodí na týždňovky do Rakúska

Andrej Ivančík z Nitry (v strede). (Autor: TASR)
Jakub Benko|Publikované 28. mar 2020 o 13:20

Na peniaze od klubu čakal rok.

BRATISLAVA. Bývalý futbalista Andrej Ivančík je známy najmä z pôsobenia v Nitre, kde strávil až osem sezón.

Bol tak pri úspechoch aj sklamaniach tímu. Nitra totiž v roku 2014 vypadla z najvyššej slovenskej súťaže, aby sa o tri sezóny neskôr pod vedením Ivana Galáda prebojovala do Fortuna ligy.

Práve v tom období bol Ivančík kapitánom mužstva. Veľký škrt v kariére prišiel v decembri 2017, keď sa zranil v zápase proti Podbrezovej.

Ivančík: Bolo ťažké prijať, že som nechcený

"V januári 2018 mi v Šaci operovali koleno – mali mi spraviť umelý meniskus, ale pre defekt chrupavky mi museli spraviť mozaikoplastiku.

Prišla rehabilitácia s kondičným trénerom Rastislavom Bôžikom. Problém mal byť vyriešený,“ hovoril Andrej Ivančík pre denník Šport.

Ešte počas zotavovania sa zo zranenia prišlo zo strany klubu nepríjemné prekvapenie. S Ivančíkom sa chceli dohodnúť na ukončení zmluvy.

"Napokon sme ju prerušili do konca roka. Futbal mi bol všetkým, preto bolo veľmi ťažké prijať, že som nechcený a klubu nijako nepomáham. Odvtedy ma klub nekontaktoval."

Zarába si v Rakúsku

Ivančík teda svoj posledný profesionálny zápas odohral ešte v decembri 2017. Za Nitru odohral až 130 zápasov, v ktorých strelil dvadsať gólov.

Klub mu však dlžil hneď niekoľko výplat. K svojim peniazom sa napokon dostal po viac ako roku.

"Dlhy som získal prostredníctvom splátkového kalendára. Musel mi pomôcť právnik z Únie futbalových profesionálov," vraví.

Dvadsaťdeväťročný Ivančík si od predčasného konca kariéry zarába manuálnou prácou. Chodí na týždňovky do Rakúska.

"Manutálna robota mi nevadí, aj keď mám vyštudovanú vysokú školu. Navyše, momentálne čakáme s manželkou bábätko," uzatvára.

Autor: Jakub Benko

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.