Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Ivan Švarný si zahrá KHL, podpísal so Záhrebom

Ivan Švarný. (Autor: SITA)
TASR|28. aug 2013 o 10:15

So Záhrebom podpísal ročnú zmluvu už cez e-mail. Zmluva môže byť ukončená jednou či druhou stranou do 14. októbra.

ZÁHREB. Chorvátsky zástupca KHL, nováčik Medveščak Záhreb, podpísal ročnú zmluvu s dodatkom so slovenským obrancu Ivanom Švarným. Dôvodom je vážne a dlhodobé zranenie lídra defenzívy Kylea Klubertanza.

Dvadsaťosemročný slovenský reprezentant bol v Záhrebe na skúške na začiatku augusta, no vedenie angažovalo napokon kanadského obrancu Steva Montadora.

Po dvoch týždňoch sa však Medveščak opäť rozhodol osloviť Švarného. "So Záhrebom som podpísal ročnú zmluvu už v pondelok cez e-mail. Kontrakt však obsahoval dodatok, že platnosť zmluvy môže byť ukončená jednou či druhou stranou do 14. októbra. Všetko bude závisieť od mojich výkonov a návratu zraneného Klubertanza," uviedol Švarný.

"Zranenie Klubertanza je vážne. Situáciu sme museli urýchlene riešiť, a preto sme sa rozhodli podpísať zmluvu s Ivanom Švarným. Jeho kvality sú nám známe a veríme, že ich v našom tíme potvrdí," povedal pre oficiálny web Medveščaku športový riaditeľ klubu Aaron Fox.

Švarný odohral uplynulú sezónu v drese Slovana Bratislava, za ktorý nastúpil na 44 zápasov a zaznamenal osem bodov (1+7). V play off pridal ďalšie tri zápasy a jeden gól. Dvakrát sa predstavil aj na majstrovstvách sveta.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
02:00
NHL - NHL
New York Islanders vs. Tampa Bay Lightning
02:00
NHL - Stanley Cup
Montreal Canadiens vs. Vegas Golden Knights
Kurzy prináša