Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Ivan Pompoš povedie juniorskú hádzanársku reprezentáciu

Ivan Pompoš. Ku klubovým funkciám mu pribudla aj reprezentačná. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 11. júl 2012 o 00:00

Ivan Pompoš môže spomínať na uplynulú hádzanársku sezónu len v superlatívoch.

V Tatrane Prešov zastával funkciu asistenta trénera D. Rašiča v seniorskom tíme, v klube pôsobil aj ako šéftréner mládeže. Muži získali ôsmy slovenský titul, vybojovali aj Slovenský pohár. Majstrami republiky sa stali starší a mladší dorastenci i starší žiaci, mladší skončili bronzoví.

PREŠOV. Po takejto výnimočnej medailovej žatve dosiahol túto sobotu 45–ročný I. Pompoš ďalšiu métu. Stal sa trénerom juniorskej reprezentácie Slovenska. Asistentom mu bude Branislav Trandžík z ŠKP Bratislava.

Po neúspešnom pokuse o postup na juniorské MS 2012 z funkcie odstúpil tréner Peter Kalafút. Cieľom novej trénerskej dvojice juniorov Slovenska bude kvalifikačný turnaj (v januári budúceho roka) o postup na MS 2013, ktoré sa budúce leto uskutočnia v Bosne a Hercegovine.

„Stať sa trénerom juniorskej reprezentácie je pre mňa veľkou poctou. Vrcholom mojej doterajšej trénerskej kariéry je ale angažovanie pred rokom do Tatrana Prešov. Nebyť toho, že ma Miloslav Chmeliar oslovil a následne angažoval do historicky najúspešnejšieho slovenského klubu, ktorý má aj do budúcnosti tie najvyššie ambície, určite by som nebol pri toľkých medailách a určite by ma nepoctili poverením viesť slovenskú juniorskú reprezentáciu,“ otvorene povedal čerstvý reprezentačný kormidelník Ivan Pompoš.

„Samozrejme, otázku prípadného prevzatia novej funkcie som konzultoval s majiteľom klubu. Pán Chmeliar mi otvorene vravel, že ma čaká kopec roboty. Toho som si, pochopiteľne, vedomý. Avšak aj pripravený zvládnuť všetky povinnosti v Tatrane a tiež v reprezentácii.“

V prioritách má jasno

Zvládnutie a zosúladenie klubových a reprezentačných povinností nebude pre I. Pompoša zrejme jednoduché. Nám však tvrdil, že predstavy ako na to, už má.

„Ľahké to mať dozaista nebudem, napriek tomu do toho idem. Taký hádzanársky ročník, aký bol ten uplynulý, som doposiaľ nezažil. Ja si však šancu pôsobiť pri mládeži aj pri mužoch v bašte slovenskej hádzanej nesmierne vážim a som pripravený pokračovať v pracovnom nasadení. Prioritou je teda práca v Tatrane Prešov, ale verím, že aj tú v reprezentácii zvládnem. Nuž a v nej hodlám prešovský klub viac zviditeľniť, dať šancu talentom z tunajšej liahne. Je ich tu dosť, čoho dôkazom sú aj tituly, ktoré naši dorastenci v minulej sezóne získali. Kvalita v juniorskej vekovej kategórii je na Slovensku dominantná predovšetkým v Tatrane. Prešovskí hráči by teda mali v budúcnosti základ juniorskej reprezentácie, ktorú povediem. Je tu však aj ďalší podstatný moment. Tatran Prešov má nielen hráčsku kvalitu, ale aj skvelé podmienky na hádzanú. Rád by som teda dotiahol do Prešova reprezentáciu na prípravné kempy a tiež na medzištátne zápasy. Tejto myšlienke je naklonený aj majiteľ klubu M. Chmeliar a určite by zápasy juniorov Slovenska vo vynovenej domovskej hale prešovských hádzanárov uvítali aj fanúšikovia.“

Súvisiace články