Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Ivan Majeský sledoval draft v Bystrici, z Floridy má radosť, ale i rezervu

TASR|25. jún 2001 o 14:23

Banská Bystrica 25. júna (TASR) - Jedným z pätnástich slovenských hokejistov, ktorí počas víkendu prešli sitom 39. vstupného draftu na Floride, bol obranca fínskeho Ilves Tampere, Ivan Majeský. Draft sledoval doma v Banskej Bystrici, kde momentálne trá

vi dovolenku a jeho výsledok sa dozvedel v nedeľu večer prostredníctvom svojho agenta Miroslava Michaleka. Majeský prijal s radosťou, že si ho vybrali práve tamojší Panthers, ale svoje šance na NHL vníma s rezervou.

"To, že si ma vybrala Florida, ma samozrejme potešilo, ale v mojom veku to beriem už s rezervou. Keby som mal 20 rokov bolo by to celkom iné a išiel by so do toho za každých okolností. Teraz je to celkom iné, veľa bude záležať od toho aké mi ponúknu podmienky. Do prípravného kempu by som ale išiel rád, za vyskúšanie by to stálo. Do polovice júla som v Banskej Bystrici, kde sa indivduálne pripravujem na novú sezónu, potom už cestujem do Fínska, kde sa zapojím do prípravy s Ilvesom Tampere. Vlaňajšia sezóna mi tam vyšla, pre mnohých sme boli prekvapením súťaže," povedal Ivan Majeský (2. septembra 1976), ktorý v lanskej sezóne pomohol Ilvesu k 3. miestu a v 54 zápasoch mal v kanadskom bodovaní bilanciu 16 bodov za 2 góly a 14 asistencií.

Súvisiace články