Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

IV. liga: Veľké derby gól neprinieslo

Radvaň nad Laborcom – FK Humenné 0:0. Súboj domáceho Horvata v bielom s Cigánom. (Autor: Vladimír Vasilenko)
Sportnet|Publikované 8. aug 2016 o 22:00

Tretie kolo štvrtej ligy prinieslo dva zápasy hornozemplínskych zástupcov.

HUMENNÉ. V Medzilaborciach videli diváci šesť gólov a víťazstvo Spartaka. Naopak, v Radvani nad Laborcom sa gólu aj napriek mnohým šanciam nedočkali.

Radvaň nad Laborcom – FK Humenné 0:0
ŽK: Kudláč-Sališ, Zlacký, Rozhodoval: Alexa, 200 divákov, Radvaň n/L: Diňa - Paraska, Kudláč, Horvat, Ondica, Macej, Ljubarskij, J. Kuzma, Lojan, Pčola, Legdan (L. Kuzma), FK Humenné: Slavik - Mikloš, Jurov, Sališ, Vasiľ, Cigán, Šaro, Vaško, Voroňák, Krajník, Petričko (Andrejko, J. Babin, Zlacký)

Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný. Prvá vážnejšia šanca prišla v 15. minúte, keď Legdanovu strelu zblokoval Mikloš a s druhou strelou Legdana si poradil brankár Slavik. V 18. minúte zahrával Voroňák priamy kop z hranice pokutového územia, ale strela z jeho kopačky letela nad.

O štyri minúty neskôr sa predral po čiare Vasiľ, ideálne vyzval na zakončenie Sališa, ktorému zobral loptu sklzom z kopačky domáci kapitán Horvat. V 26. minúte spálil vyloženú šancu Ondica, keď z hranice piatich metrov mieril nad bránu hostí.

V 30. minúte po centri Horvata poslal loptu volejom nad bránu Legdan. O tri minúty neskôr po rohu Pčolu hlavičkoval Horvat, ale jeho hlavičku Slavik reflexívne nohou vyrazil. V 35. minúte to skúšal individuálne Cigán, ktorého prudkú strelu Diňa vyrazil.

Po hodine hry spáli najväčšiu šancu Ljubarskij, ktorý sa pekne uvoľnil, prudko vystrelil, no brankár Slavik predviedol výborný zákrok. V 70. minúte sa lopta po dlhom aute Parasku dostala k Macejovi, ktorého volej zablokoval Sališ.

O tri minúty neskôr spálil ďalšiu tutovku Macej, keď z piatich metrov mieril nad bránu. V 78. minúte po centri Kuzmu mieril vysoko nad Pčola. Hostia pozorne bránili a do konca zápasu už neinkasovali.

Medzilaborce – Pakostov 4:2 (2:0)
Góly: Pakhomov 2, Vachaľ 2-J. Berdák, J. Fedorko, Rozhodoval: Homoľa, 200 divákov, Medzilaborce: Slíž - Gič, Gonos, Grib, Potoma, Kuruc, Vachaľ, Višňovský, Holovačko, Pakhomov, Chripák (Gaľ, Stirčák), Pakostov: Petro - J. Berdák, Dubas, Hubcej, M. Fedorko, Hoľko, P. Ragan, J. Durilla, S. Ragan, Tkačin, J. Fedorko (Tomčák, M. Durilla)

Pred začiatkom stretnutia odovzdali funkcionári Spartaka vecný dar svojmu hráčovi Vladimírovi Gavulovi, ktorý v sobotu prestúpil do stavu manželského.
Už v 10. minúte zápasu sa domáci ujali vedenia, keď sa po rohu presadil hlavou Pakhomov. Ten istý hráč pridal aj druhý gól Spartaka v 25. minúte, keď jeho strela zo 16 m sa odrazila od brvna do chrbta brankára Petra a skončila v sieti. Hostia v prvom polčase hrozili hlavne rýchlymi protiútokmi, na konci ktorých boli zakončenia mladého Tkačina.

Druhý polčas začal aktívnejšie Ajax, ale boli to domáci futbalisti, ktorí v 54. minúte pridali po zaváhaní obrany hostí Vachaľom tretí gól. Hostia odpovedali o dve minúty neskôr, keď center Tomčáka poslal do siete volejom Berdák. Po kontaktnom góle prišli šance Fedorka a Tkačina, ale domácich podržal brankár.

V 72. minúte vyrobila obrana hostí hrubú chybu, ktorú potrestal štvrtým gólom Spartaka Vachaľ. Hostia dokázali skorigovať nepriaznivý stav štvrťhodinu pred koncom, keď sa umiestnenou strelou presadil Jozef Fedorko.