Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

IV. LIGA

Sportnet|Publikované 4. okt 2005 o 22:00

SP. PODHRADIE - PUŠOVCE 2:0 (1:0)V súboji už tradičných rivalov začali lepšie domáci, ktorí si od úvodných minút vypracovali množstvo príležitosti.

SP. PODHRADIE - PUŠOVCE 2:0 (1:0)

V súboji už tradičných rivalov začali lepšie domáci, ktorí si od úvodných minút vypracovali množstvo príležitosti. Tie postupne zahadzovali Žiga, Kúkoľ, Komara. Až po švrťhodine hry sa po ideálnej kolmici Komaru presadil kanonier Kúkoľ. Domáci potom až do konca polčasu mali značnú prevahu, ale výborného brankára hostí sa im už prekonať nepodarilo.

Druhý polčas začali hostia aktívnejšie a častejšie zamestnávali obranu domácich. Šance si však vytvárali domáci, ale ani najväčšie tutovky nedokázali zúžitkovať Matfiak, Žiga a Fábry. Upokojenie prišlo až v 70. minúte, keď Matfiak krížnou strelou z vnútra 16-ky zvýšil na konečných dva nula. Hostia však mohli ešte v závere zápasu situáciu zdramatizovať, ale proti bol gólman domácich Ďurica. Ten v 80. minúte zlikvidoval gólovú strelu hostí z malého vápna a v 88. minúte mu pri opakovanom pokutovom kope hostí pomohla ľavá žrď. Domáci aj keď nepodali svoj štandardný výkon, si víťazstvo zaslúžili. SP. PODHRADIE: Ďurica - Mišenčík, Papcún, Gonda, Jančár - Fábry, Komara, Matfiak, Barbuščák - Žiga, Kúkoľ, striedal Hodák.

P. VANDRAŠKO

V. LIGA

PRAKOVCE - MARGECANY 4:1 (1:1)

Nováčik z Margecian pricestoval do Prakoviec za doprovodu svojich divákov, ktorí im vytvárali priaznivú športovú atmosféru. Zápas sa začal veľmi opatrne a úvodných desať minút sa hralo v strede poľa. V 11. minúte hostia nebezpečne zaútočili a tvrdú strelu Mráza tečoval domáci obranca do vlastnej siete - 0:1. Margecanci prevzali iniciatívu, ale dobre hrajúci stred domácej obrany im nedovolil už skórovať. V 37. minúte ušiel po ľavej strane domáci Regec, ktorého hostia v šestnástke faulovali a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý však domáci kapitán Čech nezúžitkoval. V 43. minúte potiahol po pravej strane akciu Stoklas a jeho presnú prihrávku dopravil do siete Silla.

Do druhého polčasu nastupovali domáci hráči s odhodlaním otočiť výsledok vo svoj prospech. V 53. minúte tvrdá strela Petríka minula šibenicu. Hostia až do 67. minúty boli vyrovnaným súperom, prišiel však zvrat, keď striedajúci Filický ušiel po ľavej strane a po jeho prihrávke Silla po druhý raz skóroval - 2:1. Margecany stále nebezpečne ohrozovali bránu, ale domáci brankár Dorčák zneškodnil všetky tvrdé krížne strely. V 78. minúte domáci tréner Petrík striedal dvoch najmladších hráčov, ktorí po zapojení sa do hry rozhodli o výsledku zápasu. V 83. minúte zvýšil stav stretnutia na 3:1 a Leško v 85. minúte Pisko upravil na konečných 4:1. Hostia odchádzali domov s krutou prehrou, už nie ako silná lokomotíva, ale za doprovodu hudby - jede, jede mašinka. PRAKOVCE: Dorčák - Čech, Vaškovič, Kuchta - Stoklas, J. Regec, Grajcár, Kovalčík, M. Silla - Petrík, V. Regec, striedali: Filický, Leško, Pisko. MARGECANY: Vojtek - Macko, Kružeľák, Čarnoky - Mondry, Vaščák, Serbin, Petrík, Kaľavský - Sokolský, Mráz, striedali: Papcun, Mackoviak.