Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

IV. LIGA

Sportnet|Publikované 25. okt 2005 o 22:00

BREKOV - SP. PODHRADIE 7:2 (5:1)Za chladného počasia sa v Brekove odohral zápas dvoch susedov zo špice tabuľky. Domáci začali od začiatku aktívne a

BREKOV - SP. PODHRADIE 7:2 (5:1)

Za chladného počasia sa v Brekove odohral zápas dvoch susedov zo špice tabuľky. Domáci začali od začiatku aktívne a už v 3. minúte po hrubej chybe brankára Ďuricu vyhrávali 1:0. V nápore pokračovali aj v ďalšom priebehu a v 12 minúte už bolo 2:0. Hostia zdvihli hlavu v 17. minúte, keď nedorozumenie domácich využil Žiga, ale vzápätí po faule na domáceho útočníka domáci zvýšili z pokutového kopu na 3:1. A keď takúto príležitosť nevyužil na druhej strane Žiga o osude stretnutia bolo rozhodnuté. Domáci do prestávky po hrubých chybách strelili ešte dva góly a upravili polčas n 5:1.

Druhý polčas už bola hra vyrovnaná strelecké príležitostí boli na oboch stranách, ale domáci už pevne kráčali za svojím cieľom. V závere opäť po hrúbkach hostí strelili dva góly. Hostia už v nadstavenom čase skorigovali Hodákom na konečných 7:2.

SP. PODHRADIE: Ďurica - Barbuščák, Papcún, Sedlačko, Mišenčík - Jančár, Komara, Žiga, Matfiak - Glevický, Kúkoľ, striedali Pokrivčák, Hodák.

P. VANDRAŠKO

Hlas trénera po zápase:

"Každá séria má svoj koniec a skončila aj naša. Mrzí ma však utržený debakel, ale ešte viac prístup hráčov k zápasu. Je jasné , že sú zápasy , keď to nejde herne a vtedy je potrebné pobiť sa o výsledok, zabojovať. Z našej strany absentovalo všetko, čo nás doteraz zdobilo. Sklamali nielen mladší, ale aj skúsení hráči. Svoj štandard si udržali jedine Papcún a Barbuščák, čo je proti takému súperovi ako Brekov málo. Čakajú nás ešte dva záverečné kola na domácej pôde a hráči si musia uvedomiť, že cesta k úspechu nevedie určite spôsobom akým sa prezentovali v Brekove."

V. LIGA

MARGECANY - ŠTÍTNIK K.T. 2:2 (0:2)

Štítnik sa netajil tým, že si do Margecian prišiel po body. V prvom polčase to aj tak vyzeralo. Margecanci začali s veľkým rešpektom a hneď v 5. minúte umožnili hosťom skórovať Milošom Gallom. O minútu nato Vaščák mohol vyrovnať, no jeho strela zo šestnástky letela ponad bránku hostí. Celý prvý polčas kombinácia domácim navychádzala. Hostia boli rýchlejší, lepšie kombinovali a dostávali sa do nebezpečných situácií. V 15. minúte Vojtek vytlačil dorážku Milka v päťke na roh. Z následného protiútoku tesne vedľa vysrelil Mondry. V 17. minúte strely Kaľavského a Sokolského zneškodnil dobre chytajúci Dorkin. V 27. minúte obrana domácich zaváhala s rozohrávkou a Miloš Gallo sám proti Vojtekovi nezaváhal a svojim druhým gólom v zápase poslal hostí do vedenia 0:2. Margecancom sa aj naďalej nedarilo. Hlavne v 38. minúte, keď lopta poletovala v päťke hostí a nebolo hráča, ktorý by ju dostal do siete a tak nasledoval oslobodzujúci odkop obrany hostí. V 41. minúte mohli hostia prikrášliť polčasový výsledok po úniku Miloša Galla, no jeho prihrávku do päťky Varga nevyužil. Jeho pokus o dorážku prekazil Vojtek.

Do druhého polčasu domáci nastúpili ako vymenení. Prestriedali dvoch hráčov a zo všetkých síl sa snažili otočiť nepriaznivý stav. V úvode Serbinovu prudkú strelu zastavilo brvno. Hneď nato Mráz zo 7 metrov prestrelil. Hostia neočakávajúc takýto nápor domácich sa viac zamerali na obranu a domáceho Vojteka v druhom polčase neohrozili. V 63. minúte opäť lopta letela pozdĺž celej bránky hostí, ale do siete ju nemal kto dopraviť. Tlak domácich sa stupňoval. Pekné strely Čarnokého a Mondryho dvíhali zo sedadiel aj zo začiatku právom nespokojných domácich divákov. Ale dočkali sa. V 76. minúte sa na rohu päťky dostal k lopte Mráz a krížnou strelou znížil na 1:2. V 82. minúte na 2:2 peknou hlavičkou upravil Kaľavský.

Margecancom to však nestačilo a v neustálom tlaku pokračovali. Tvrdá strela Sokolského v 85. minúte minula šibenicu len o niekoľko centimetrov a v 87. minúte lopta z kopačky Mondryho skončila na bočnej sieti, keď celý štadión, vrátane domácich hráčov, zaburácal "gól". Pekné futbalové stretnutie dvoch rozdielnych polčasov s prehľadom pred 400 divákmi rozhodoval Kolek. Keďže toto stretnutie bolo pre Margecany v tejto časti súťaže na domácom ihrisku posledné, môžeme konštatovať, že v roku 2005 Margecany doma v majstrovskom zápase ani raz neprehrali.

MARGECANY: Vojtek - B. Macko, Kruželák, Mondry, Čarnoký - Klein (46´ Keruľ), Kaľavský, Serbin, Petrik (46´ Mráz) - Vaščák, S. Sokolský.