Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Iuventu posilnila španielska brankárka

Raquel Alvarez Lafuente. Nová akvízia michalovskej Iuventy. (Autor: beesport.fr)
Róbert Andrejov|Publikované 9. jún 2015 o 22:00

Je ňou Raquel Alvarez Lafuente, ktorá naposledy chytala vo Francúzsku. Zmluvu podpísala na dva roky.MICHALOVCE. Do hádzanárskeho tímu Iuventy Michalovce prichádza druhá posila.

Po ukrajinskej pivotke Oľge Perederijovej získal aktuálny držiteľ treble (víťaz WHIL, Slovenského pohára a národného titulu) aj španielsku reprezentačnú brankárku Raquel Alvarez Lafuente.

Skúsená hádzanárka (narodená 8. augusta 1985 v Gijóne) v uplynulom ročníku chytala vo francúzskej najvyššej súťaži v drese Nantes, kde bola jednotkou tímu a aj vďaka nej obsadilo družstvo v silnej konkurencii výborné piate miesto.

Presvedčila ich

Raquel Alvarez Lafuente sa tak stane vôbec prvou hráčkou z Pyrenejského polostrova, ktorá bude pôsobiť v spoločnej slovensko-českej súťaži.

„Dostali sme na ňu tip, tak sme si pozreli hneď niekoľko celých zápasov, v ktorých chytala. Presvedčila nás o svojich kvalitách, výbornými výkonmi dokázala vytiahnuť Nantes na piatu priečku v lige. Je to dobrá a skúsená brankárka, ktorá žije s družstvom a prinesie do nášho tímu španielsky temperament,“ uviedol športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny, podľa ktorého začal klub s rokovaniami s Lafuente ešte niekedy vo februári.

„Už vtedy nám Nasťa Zykovová avizovala, že chce po sezóne odísť, tak sme sa začali obzerať po ďalšej brankárke. S Lafuente sme podpísali dvojročnú zmluvu,“ hovoril športový riaditeľ.

Má striebro z ME

Zaujímavé je, že Iuventa predstavila Lafuente práve v týždni medzi zápasmi Slovenska so Španielskom o postup na MS 2015.

Hoci nová akvizícia michalovského celku je členkou španielskej reprezentácie, do aktuálnej nominácie sa nedostala.

Môže sa však popýšiť striebornou medailou z vlaňajších majstrovstiev Európy, ktoré sa konali v Chorvátsku a Maďarsku a Lafuente vo svojom národnom tíme zastávala pozíciu trojky.

Po príchode Lafuente do Iuventy sa natíska otázka, či je na odchode Lucia Gubiková, lebo začína sa o tom čoraz hlasnejšie hovoriť.

„Gubiková má s nami zmluvu ešte na rok. Nejakí záujemcovia o jej služby sa ozvali, ale žiadne konkrétne rokovania s nami neprebehli. Chceme mať vyrovnanú brankársku dvojicu, preto sme siahli po Lafuente,“ vyjadril sa J. Čúrny.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.