Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Iuventu čaká veľká škola proti špičkovému družstvu

Takto sledoval J. Packa zápas Ferencvárosu. (Autor: IUVENTA–ZHK.SK)
Sportnet|Publikované 12. sep 2012 o 22:00

Tréner Ján Packa očakáva proti Ferencvárosu kvalitný zápas, v ktorom jeho hráčky musia siahnuť na dno technicko-taktických schopností.MICHALOVCE. V stredu 19. septembra o 18. hodine nastúpia v Chemkostav aréne hádzanárky Iuventy Michalovce na úvodné stretnutie 2. predkola Ligy majstrov proti FTC-Rail Cargo Budapešť.

Jednoznačným favoritom dvojzápasu je maďarský celok, avšak Zemplínčanky, ktoré ešte nikdy tak blízko hlavnej fázy LM neboli, sa vopred nevzdávajú a chcú sa pokúsiť o prekvapenie.

Kormidelník michalovského tímu Ján Packa na margo maďarského družstva poznamenal: „Je to minuloročný víťaz Pohára víťazov pohárov a skoro každá jedna hráčka hrá v reprezentácii. Ferencváros má parádne a špičkové družstvo, ktoré hrá výborne v obrane, z ktorej vyráža do nebezpečných protiútokov. Na súpera dokáže vytvoriť obrovský tlak. Všetky hráčky sú technicky na vysokej úrovni a majú výbornú streľbu, napríklad slovenské rodáčky Zácsiková a Kovacsiczová.“

Očakáva výbornú hádzanú

Lodivod Iuventy videl 11-násobného šampióna maďarskej ligy na vlastné oči pred troma týždňami na domácom turnaji Szabela cup.

„Ak chceme proti tomuto súperovi uspieť, musíme bojovať a hrať od prvej do poslednej minúty. V kondícii problém určite nebude, dôležité to, aby dievčatá siahli nielen na dno síl, ale aj svojich technicko-taktických schopností,“ tvrdil J. Packa.

Podľa neho môže byť výhodou Iuventy fakt, že prvý zápas odohrajú na vlastnej pôde. „Je možné, že zo strany Ferencvárosu dôjde k podceneniu. Chystá sa tu veľké množstvo fanúšikov z Budapešti, ktorí určite vytvoria búrlivú atmosféru. Očakávam výbornú hádzanú,“ doplnil.

Nevzdávajú sa

Pre úradujúceho slovenského majstra bude dvojzápas so špičkovým tímom obrovskou školou.

„Takýchto súbojov potrebujeme hrávať čím viac. Moje zverenky to opäť posunie o niečo dopredu. Nikdy sa dopredu nevzdávame a určite nenastúpime v porazeneckej nálade. Veľa bude záležať na výkonnosti brankárok, verím, že Lucia Gubiková podá výborný výkon. Za mimoriadnych okolností môžeme súpera poraziť. Postup do hlavnej fázy Ligy majstrov by bol skvelou odmenou za zisk majstrovského titulu. Ak by sme aj neuspeli, skúsenosti z týchto dvoch duelov môžeme využiť Pohári víťazov pohárov,“ uviedol J. Packa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.