Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Iuventu čaká herná previerka v Poľsku

Doliečuje sa. Jevgenija Levčenková do Poľska necestovala. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 11. dec 2014 o 23:00

V Nowom Saczi nastúpi v omladenej zostave, ale už aj s uzdravenou Geričovou.

V Nowom Saczi nastúpi Iuventa Michalovce v omladenej zostave, ale už aj s uzdravenou Geričovou.

MICHALOVCE. Aj po skončení jesennej časti spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL pokračujú v tréningovom procese hádzanárky vedúceho tímu Iuventy Michalovce.

A aby nevypadli ani zo zápasového rytmu, tak v piatok i v sobotu sa predstavia na medzinárodnom turnaji v poľskom Nowom Saczi, kde odohrajú tri prípravné duely.

S mladými hráčkami

Prvý súboj u našich severných susedov odohrajú Zemplínčanky v piatok o 18. hodine s ukrajinským majstrom Karpaty Užhorod, zvyšné dva v sobotu o 11.15 hod. s vicemajstrom Ukrajiny Galičanka Ľvov a o 16.45 hod. s domácou Olimpiou-Beskid Nowy Sacz.

„Na turnaji sa predstavíme aj s viacerými mladými hráčkami, spomeniem Janu Barátovú, Denisu Leškovú či Mariannu Soročinovú, ale už aj s uzdravenou Laurou Geričovou. Doma sme nechali Jevgeniju Levčenkovú, ktorá si doliečuje zranenie, a voľno dostala Terézia Szöllösiová,“ prezradil asistent trénera Iuventy František Urban.

Momentálne vedie tréningový proces slovenského šampióna, keďže hlavný kouč Borys Petrovskyj je s „repre“ Ukrajiny na majstrovstvách Európy, ktoré sa konajú v Chorvátsku a Maďarsku.

Bez trojice opôr

V Nowom Saczi budú Iuvente chýbať i slovenské reprezentantky Lucia Gubiková, Dominika Horňáková a Tetyana Trehubová.

Majú podobne ako B. Petrovskyj povinnosti na európskom šampionáte, a dlhodobo zranené Marianna Rebičová a Lucia Hruščáková.

Ako bez nich aktuálne vyzerá tréningový proces Michalovčaniek?

„Trénujeme v priemere s desiatimi hráčkami, niekedy máme výbeh alebo využívame posilňovňu. Zopárkrát sme tréningy spojili s dorasteneckým tímom, aby si aj mladšie hráčky viac zvykli na ženskú hádzanú,“ poznamenal michalovský František Urban.

Na záver doplnil, že družstvo v priebehu budúceho týždňa odohrá ďalší turnaj v Maďarsku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.