Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Iuventu bude trénovať Boris Petrovskyj

Boris Petrovskyj. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 19. jún 2014 o 07:30

Petrovskij sa po vyše štyroch rokoch vracia k hádzanárkam Michaloviec ako hlavný tréner, nahradí Jána Packu.

Podpísal trojročnú zmluvu, návrat hlásia aj Krebsová s Bačíkovou.

MICHALOVCE. Aktuálny slovenský šampión a víťaz spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) Iuventa Michalovce našiel nástupcu trénera Jána Packu.

Stal sa ním ukrajinský kormidelník Borys Petrovskyj, ktorý naposledy viedol Karpaty Užhorod.

So zemplínskym klubom podpísal trojročný kontrakt a vracia sa doň po vyše štyroch rokoch. Zmeny sa udiali aj v majstrovskom tíme.

Bez jazykovej bariéry

Petrovskyj bol podľa vyjadrenia športového riaditeľa Iuventy Jaroslava Čúrneho od začiatku jedným z najvážnejších kandidátov na uvoľnený trénerský post michalovského družstva.

„Jeho prácu poznáme a navyše pochádza z neďalekého Užhorodu, ktorý je vzdialený iba 40 kilometrov. V náročných podmienkach, ktoré sa nedajú s tými našimi porovnať, získal so ženským tímom tamojšieho HK Karpaty dva majstrovské tituly za sebou. Jeho práca dostatočne hovorí o tom, že je to kvalitný tréner, ktorého Iuventa potrebuje. Je mladý, náš klub pozná, hráčky takisto a nemá žiadnu jazykovú bariéru, keďže po slovensky sa vie dohovoriť,“ ozrejmil dôvody, prečo voľba padla práve na tohto čochvíľa 42-ročného, Jaroslav Čúrny.

Petrovskyj pôsobil v Iuvente už v sezóne 2009/10, ale jeho vtedajšia misia trvala iba tri mesiace (od novembra 2009 do februára 2010).

Taktovky sa ujme v júli

Vedenie Iuventy rokovalo aj s ďalšími trénermi. „Už je o nich zbytočné hovoriť, Petrovskyj bol v rebríčku vysoko a voľba padla na neho. Nedohodli sme sa zo dňa na deň, nechal si čas na rozmyslenie, keďže má aj rodinu, ale od začiatku som mal pocit, že chce do nášho klubu prísť,“ hovoril J. Čúrny.

Zvyšné obsadenie postov v realizačnom tíme slovenského majstra ešte nie je uzavreté. „Nový tréner si určí, s kým bude chcieť spolupracovať.“

Petrovskyj, ktorý je zároveň koučom junioriek Ukrajiny a asistentom pri tamojšom ženskom tíme, by mal druhú etapu v Michalovciach začať v polovici júla, kedy Iuventa odštartuje letnú prípravu.

Zmeny sa udiali aj v hráčskom družstve, v ktorom skončila chorvátska spojka Tanja Kiridžičová.

„Z hosťovaní sa vracajú brankárka Oleksandra Krebsová a stredná spojka Martina Bačíková. Určite ešte potrebujeme káder doplniť na poste ľavej spojky, lebo Marianna Rebičová bude dlhodobo mimo hry. O posilnení kádra sa však budeme baviť s trénerom Petrovskym,“ uzavrel športový riaditeľ Iuventy.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.