Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Iuvente opäť vyžrebovali nórsky Levanger

Sportnet|Publikované 11. nov 2008 o 23:00

Michalovce začínajú doma. 4. kolo na programe vo februári. Absolútne vyplnená túžba trénera LukačínaMICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v

Michalovce začínajú doma. 4. kolo na programe vo februári. Absolútne vyplnená túžba trénera Lukačína

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v osemfinále európskeho Pohára víťazov pohára stretnú s nórskym klubom Levanger HK. Prvý zápas odohrajú zverenky trénera Michala Lukačina 7., resp. 8. februára doma, odvetu o týždeň neskôr na súperovej palubovke. Súper zo Škandinávie je pre Zemplínčanky "starým - známym", veď sa stretli aj vlani v 3. kole Pohára EHF v Pohári EHF, kde Nórky Iuventa prekvapujúco hladko vyradila, keď po triumfe v Nórsku 28:26, zvíťazila presvedčivo aj v domácej odvete 36:28. Kádre oboch súperov sa odvtedy príliš nezmenili, a hoci pri kormidle zemplínskeho klubu stál ešte v tom čase Dušan Daniš, výsledok utorňajšieho žrebu potešil aj jeho nástupcu Michala Lukačína.

Vytúžený súper

Tréner Michaloviec Michal Lukačín celú cestu domov z Francúzska opakoval, koho nechce a koho by si naopak želal. Je zaujímavé, že túžba mu vyšla na sto percent! "Presne tak, chcel som výkonnostne prijateľného súpera, ale aj zároveň takého, ktorý by bol atraktívny. V prospech Levangeru hovorilo nielen to, že sme ho pred rokom pomerne jasne vyradili, ale druhým dôležitým faktom je aj to, že v čase zápasov 4. kola PVP by sme už mali mať k dispozícii nielen uzdravenú kanonierku Dittelovú, ale už aj momentálne ešte dlhodobú zranenú spojku Cinovú a po materskej dovolenke by sa mala vrátiť aj ďalšia strelkyňa Tóthová," povedal Michal Lukačín.

Opäť najprv doma

Je zaujímavé, že Iuventa opäť začína doma, teda rovnako ako naposledy proti francúzskemu Le Havre. "Nepovažujem to za nevýhodu, pretože aj teraz sa ukázalo, ako sa Le Havre ťažko hralo pod ťarchou štvorgólového manka z prvého zápasu. Musím si zistiť informácie o Levangeri, aby sme sa naň dôkladne pripravili," doplnil M. Lukačín.

Prijateľný súper

Michalovce sú už posledným slovenským ženským zástupcom v pohárovej Európe. Do osemfinále sa prebojovali cez francúzsky HAC Le Havre, keď sa im v nedeľňajšej odvete (22:25) podarilo tesne ubrániť štvorgólový náskok z prvého zápasu (23:19). Levanger mal cestu do najlepšej šestnástky podstatne ľahšiu, lebo turecký klub Gazi Univerzity SC sa zo súťaže odhlásil a oba duely teda skončili kontumáciou 10:0 v prospech nórskeho družstva. V aktuálnej tabuľke domácej súťaže figuruje po piatich kolách na 6. priečke s tromi

víťazstvami a dvomi prehrami. Iuventu teda pri žrebe obišli všetci čerti z Ligy majstrov, Ruska či Maďarska, takže jej držme palce, aby vo februári dosiahla historický medzinárodný úspech klubu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.