Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Iuventa zostáva na tróne WHIL

Michalovská radosť po šiestom triumfe vo WHIL. Hádzanárky Iuventy počas celého ročníka prehrali v interlige len jediný raz. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 13. apr 2015 o 22:00

Zemplínčanky sú najúspešnejším tímom nadnárodnej súťaže, na ich konto pribudol už šiesty interligový titul.MICHALOVCE. V Chemkostav aréne sa v sobotu v prvýkrát v tejto sezóne oslavovalo. Hádzanárky michalovskej Iuventy sa stali víťazkami trinásteho ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL, keď s náskokom troch bodov predstihli v konečnej tabuľke interligy súpera z Mostu.

V záverečnom zápase dlhodobej časti si Zemplínčanky zgustli na domácej pôde na českom Zlíne, ktorý po výbornom výkone porazili o štrnásť gólov 35:21 (13:9).

Tak sa mohli začať nefalšované oslavy už šiesteho triumfu vo WHIL, vďaka čomu sú Michalovce zatiaľ suverénne najúspešnejším celkom tejto súťaže.

Je to zásluha všetkých

Pre kormidelníka Iuventy Františka Urbana, ktorý sa stal hlavným trénerom tímu len pred zhruba dvoma mesiacmi, keď nahradil odvolaného Borysa Petrovského, je táto trofej podľa jeho slov najväčším úspechom v hádzanárskej kariére.

„Emócie sú fajn, v hlave mi to zatiaľ ešte tak nedošlo,“ boli prvé slová F. Urbana po poslednom interligovom zápase tejto sezóny.

„Nie je to len moja zásluha, ale celého kolektívu. Ďakujem aj predchádzajúcim trénerom, ktorí v Iuvente pôsobili, či Jánovi Packovi alebo Borysovi Petrovskému, lebo táto generácia dievčat je tu už dlhšie a každý z trénerov im niečo dal. Teraz sme to len vycibrili a dali tomu lesk. Ešte raz im patrí moje poďakovanie,“ hovoril michalovský kouč.

Bič plieskal na konci

Od svojho nástupu do funkcie šéfa realizačného tímu Iuventy odtrénoval F. Urban deväť majstrovských stretnutí s bilanciou osem výhier a jedna prehra.

Michalovce boli počas väčšiny WHIL na vedúcej pozícii tabuľky, ale v priebehu jari o prvú priečku prišli, keď ich z nej zosadil Most.

A práve s týmto súperom z Čiech sa až do konca súťaže „bili“ o interligový primát.

„Ja som to už predtým viackrát hovoril, že bič bude plieskať na konci, a tak aj bolo. Táňa Trehubová pred zápasom so Zlínom v rozhovore dobre povedala, že toto víťazstvo bude o to krajšie, keď ho spečatíme v poslednom zápase. Mala pravdu, museli sme hrať a nešli sme doň ako istí víťazi,“ konštatoval rodák zo Sečoviec.

Na margo svojej bilancie na poste hlavného trénera poznamenal: „Som s ňou spokojný, hoci som maximalista, takže tá jedna prehra mrzí. Pred nami sú teraz ďalšie ciele, ak dievčatá nadviažu nielen na tento výkon, ale aj na prácu v tréningu, myslím si, že budeme mať všetci len radosť.“

Diváci ich povzbudili

Michalovčanky v sobotu ukázali ako sa hrá a bojuje o prvé miesto, pretože proti zlínskemu družstvu podali výborný výkon, ktorý sa s tým z predchádzajúceho zápasu s Prešovom nedal ani porovnať.

„Odohrali sme veľmi dobrý súboj, všetky pokyny, ktoré sme dostali od trénera pred začiatkom duelu, sme aj plnili na sto percent. Urobili sme síce aj nejaké chyby, ale to k športu, teda i hádzanej patrí. Mali sme tam zopár slabších minút, kedy nám chýbali sily, ale prestriedali sme a opäť to išlo. Myslím si, že to tempo zápasu sme držali celých šesťdesiat minút a nemáme sa začo hanbiť. Povzbudili nás aj diváci, ktorým aj touto cestou za celé družstvo ďakujem,“ uviedla pivotka Iuventy Dominika Horňáková.

Slovenská reprezentantka na otázku, či je titul v správnych rukách, odpovedala: „Samé sme si to počas sezóny trošku skomplikovali. Ako som už pred časom povedala, bude tak, ako Pán Boh dá. Prvenstvo bolo dopriate nám.“

Fakty

Michalovce - Zlín 35:21 (13:9)

Pokutové hody: 3/3 - 5/5, vylúčené: 6:0.

Rozhodovali: Gedeon a Cibere - 1200 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykovová - Kucher, M. Holešová 4, Szöllösiová 4/1, Rebičová 2, Geričová 3/1, Horňáková 6, Habánková, Nagyová 1, Wollingerová 4, Krasková 3, Bačíková, Trehubová 3/1, Levčenková 1, Geci 3.

HC: Benedíková, Túrociová - A. Tóthová 3, Sobieská 2, Nygrýnová 1, Očadlíková, Drotárová 1, Kříčková 1, Hradilová 5/5, Novotná, Vlková 1, Kolářová, T. Fabíková, Kamenářová 5, Z. Marčíková, Dufková 2.

ra

Zaslúžili sa o titul

Hráčsky káder:

Brankárky: Lucia Gubiková, Anastasiia Zykovová, Oleksandra Krebsová.
Krídelníčky: Terézia Szöllösiová, Sofia Nagyová, Mária Holešová, Jevgenija Levčenková.
Pivotky: Dominika Horňáková, Michaela Geci, Patrícia Wollingerová, Vladimíra Kišiková.
Spojky: Marianna Rebičová, Lucia Hruščáková, Veronika Habánková, Laura Geričová, Tatiana Trehubová, Martina Bačíková, Yullia Kucher, Radoslava Vargová, Viktória Krasková, Vladimíra Bajčiová, Jana Barátová.

Realizačný tím:

Tréneri: František Urban, Borys Petrovskyj.
Asistenti: Katarína Dlugošová, Matúš Chripák.
Lekár: Ján Džavan.
Fyzioterapeut: Peter Hreha.
Športový riaditeľ: Jaroslav Čúrny.
Prezident: Gabriel Dorič.

ra

Listina víťazov WHIL

2002/2003:
Hypo Niederosterreich (3.)

2003/2004:
HK Slovan Duslo Šaľa (4.)

2004/2005:
Iuventa Michalovce

2005/2006:
Iuventa Michalovce

2006/2007:
Iuventa Michalovce

2007/2008:
HK Slovan Duslo Šaľa (2.)

2008/2009:
Iuventa Michalovce

2009/2010:
DHC Slavia Praha (6.)

2010/2011:
DHC Slavia Praha (2.)

2011/2012:
HC Britterm Veselí nad Moravou (2.)

2012/2013:
DHK Baník Most (2.)

2013/2014:
Iuventa Michalovce

2014/2015:
Iuventa Michalovce

Pozn.: V zátvorke je umiestnenie Iuventy.

cdb03c25e926db0be648601d6dfeb5e6_res.jpg

Športový riaditeľ a tréner s trofejami. Vľavo Jaroslav Čúrny, vedľa neho František Urban. Foto: Róbert Andrejov

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.