Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Iuventa získala vo Švajčiarsku skalp hneď troch bundesligistov

Michalovské hádzanárky dosiahli vo Švajčiarsku pekné umiestnenie. (Autor: Iuventa)
Róbert Andrejov|Publikované 18. dec 2018 o 11:55

Na turnaji Stadtwerk Cup 2018 obsadila druhú priečku, Hatalčíka potešili mladé hráčky.

MICHALOVCE. Druhý rok po sebe využili hádzanárky Iuventy Michalovce dlhú ligovú prestávku v závere kalendárneho roka účasťou na kvalitne obsadenom turnaji Stadtwerk Cup 2018 vo švajčiarskom St. Gallene, na ktorom sa predstavil poltucet družstiev.

Na západe Európy sa Zemplínčanky prezentovali výbornými výkonmi a výsledkami, vďaka čomu sa mohli tešiť z konečného druhého miesta. Nechýbalo veľa a takmer si siahli aj na víťaznú trofej, avšak v napínavom finále podľahli poľskému Štetínu v sedmičkovom rozstrele.

Prospešná konfrontácia

Úradujúci slovenský šampión ovládol na turnaji svoju základnú skupinu, keď poľahky zdolal nemecké tímy Bensheim/Auerbach a Nellingen.

V nadstavbe si potom poradil aj s ďalším bundesligistom Neckarsulmerom a hoci následne podľahol domácemu Brühlu, postúpil do finále, v ktorom mu proti spomínanému Štetínu chýbalo trošku šťastia.

Iuventu strelecky ťahala Tetyana Fiľková-Trehubová, autorka 35 gólov, ktorá bola vyhlásená aj za najužitočnejšiu hráčku celého turnaja.

„Som veľmi rád, že sme si súťažnú pauzu spestrili takouto hernou previerkou. Konfrontácia so silnými zahraničnými družstvami bola pre nás veľmi prospešná. Najcennejšie bolo to, že priestor na ihrisku dostali aj tie hráčky, ktoré zvyčajne toľko nehrávajú. Musím povedať, že svojej úlohy sa až na zápas s domácim Brühlom, počas ktorého neboli úplne vo svojej koži, zhostili veľmi dobre,“ pochválil mladé hráčky Iuventy ich kormidelník Peter Hatalčík, ktorý neskrýval radosť z toho, že jeho zverenky triumfovali nad tromi tímami silnej Bundesligy.

„Víťazstvá nad účastníkmi najvyššej nemeckej súťaže nás potešili. Išlo aj o prestíž a som rád, že dievčatá sa súperov zvučnejších mien nezľakli.“

Slušná porcia záťaže

Dosiahnuté výsledky aktuálneho lídra česko-slovenskej MOL ligy potešili o to viac, že na 33. ročníku Stadtwerk Cupu nenastúpil v najsilnejšom zložení.

Do Švajčiarska ani necestovali Veronika Habánková či Vladimíra Kišiková a iba na lavičke presedela celý turnaj Patrícia Wollingerová. Súpisku Iuventy tak doplnili mladučké dorastenky Ela Savková, Ivona Michalcová a Laura Holíncová.

Dvojdňové podujatie pri rieke Steinach kvalitou opäť nesklamalo a spokojný s ním bol aj michalovský lodivod.

„Turnaj už má svoju tradíciu a jeho organizácia bola znovu na vysokej úrovni. Zápasy sa hrali v rýchlom slede, za dva dni sme absolvovali až päť stretnutí. Aj keď ich dĺžka bola iba dvakrát 20 minút, dievčatá dostali slušnú porciu záťaže,“ skonštatoval Hatalčík.

Žlto-modrým sa po návrate zo Švajčiarska ešte „vianočné voľno“ nezačalo, pretože trénovať budú do konca týždňa. Rozídu sa až v piatok po spoločnej kapustnici.

„Dievčatá pôjdu domov, nech si trošku oddýchnu, naberú sily a predovšetkým si doliečia boľačky. Tréningový proces potom opäť odštartujeme v stredu 2. januára.“

Iuventa na turnaji

Výsledky: Bensheim/Auerbach 26:19 (13:8), Nellingen 23:15 (12:7), Neckarsulmer 22:19 (10:9), Brühl 18:23 (9:11), Štetín 19:22 po strelách zo značky 7 m (18:18, 9:9)

Zostava a góly: Jablonská-Bobaľová, Petkovičová – Kakaščíková 3, Pustá, Štefaniková 7, Trúnková 13, Štefánová 3, A. Holejová 14/1, Bajčiová 3, Kompaniecová 23, Fiľková-Trehubová 35/14, Mugošová 8, Savková, Holíncová, I. Michalcová, Wollingerová.

Konečné poradie: 1. SPR Pogoň Štetín, 2. Iuventa Michalovce, 3. LC Brühl Handball, 4. Neckarsulmer Sport Union, 5. HSG Bensheim/Auerbach, 6. TV Nellingen Schwaben Hornets.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.