Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Iuventa žiada kontumáciu duelu s Veselí

Vyhrá Iuventa kontumačne? M. Rajnohová (vľavo) nastúpila v sobotu zrejme neoprávnene. (Autor: hcveseli.com)
Sportnet|Publikované 4. apr 2012 o 13:01

Podľa zástupcov Iuventy Michalovce nastúpila Monika Rajnohová za Veselí neoprávnene.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

Michalovský klub podal protest proti neoprávnenému štartu hráčky Veselí Moniky Rajnohovej.

MICHALOVCE. Bitka o prvenstvo po základnej časti spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL sa ešte neskončila.

Vedenie Iuventy podalo námietku voči štartu slovenskej hráčky Moniky Rajnohovej v službách HC Britterm Veselí nad Moravou, ktorá podľa neho nastúpila v sobotu proti Michalovciam neoprávnene.

Športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny nám ozrejmil, prečo klub podal protest: „M. Rajnohová bola nominovaná na zraz reprezentačného družstva (RD) junioriek, ktorý sa konal od 25. do 28. marca, no uvedená hráčka sa ho zo zdravotných dôvodov nezúčastnila. Dokonca neprišla ani na lekársku prehliadku k reprezentačnému lekárovi, takže podľa súťažného poriadku Slovenského zväzu hádzanej (SZH) nemohla nastúpiť za svoj klub sedem dní po skončení reprezentačného zrazu. Keďže zápas Veselí - Michalovce sa hral v sobotu 31. marca, teda iba tri dni po ukončení zrazu, hráčka nastúpila za domáci tím neoprávnene a preto žiadame kontumáciu tohto stretnutia v prospech nášho družstva.“

Na súpiske žien

Rajnohová bola dokonca 25. marca na súpiske ženského družstva SR pre kvalifikačné stretnutie ME 2012 proti Taliansku.

Čúrny dodáva: „Zo SZH sme už 20. marca dostali e-mail, v ktorom bola na návrh reprezentačného trénera junioriek dodatočne pozvaná hráčka nášho klubu Mária Olšovská ako náhrada za zranenú Rajnohovú, ktorá však už o päť dní nato nastúpila za ženské reprezentačné družstvo.“

Príslušné komisie SZH by sa mali návrhom Iuventy zaoberať už na zajtrajšom zasadnutí. Ak námietku Zemplínčaniek budú považovať za oprávnenú, tak duel 25. kola WHIL Veselí - Michalovce, ktorý sa skončil výhrou domácich 22:21, skontumujú v prospech zvereniek trénera Jána Packu (10:0).

V tom prípade by mali obaja súperi na čele tabuľky rovnaký počet bodov, dokonca aj rovnosť vzájomných zápasov, takže o víťazovi základnej časti WHIL by sa rozhodlo v poslednom ligovom kole.

ico

Čo hovoria predpisy

Odsek 7 článku 28 Súťažného poriadku SZH:

V prípade ospravedlnenia resp. neúčasti nominovaného hráča (-čky) na akcii RD, nemôže nastúpiť za svoj klub 2 dni pred začiatkom a 7 dní po ukončení akcie. V prípade, že takýto hráč (-čka) nastúpi na stretnutie, bude sa jeho (jej) štart považovať za neoprávnený a budú sa na neho (na ňu) vzťahovať hracie a disciplinárne dôsledky.
(M. Rajnohová sa nezúčastnila zrazu RD junioriek a teda ani nemohla absolvovať vyšetrenie u lekára juniorskej reprezentácie. Ten síce vzhľadom na závažnosť diagnózy mohol rozhodnúť aj inak, ale ako, keď M. Rajnohová v deň začiatku zrazu juniorskej reprezentácie nastúpila v Hlohovci za ženskú reprezentáciu proti Taliansku...).

Spoločné ustanovenie pre súťaže SZH čl.7.:

V prípade neúčasti hráčky zo zdravotných dôvodov je hráčka povinná absolvovať lekársku prehliadku u lekára príslušného RD s výnimkou prípadov, ak lekár RD so súhlasom trénera RD a vzhľadom na diagnózu rozhodne inak. Ak tréner RD s takým postupom súhlasí, je hráčka povinná do začiatku akcie RD zaslať alebo faxovať lekársku správu potvrdzujúcu závažnosť ochorenia alebo zranenia.
(Ak by jej aj tréner junioriek napriek všetkému dal súhlas, mala hráčka zaslať lekársku správu o zranení na SZH, ktorá by ju už sama vylúčila zo stretnutia WHIL proti Michalovciam).

ra

Súvisiace články