Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Iuventa zabojuje dnes o prvé miesto

Ako dopadne tretí súboj? Veselí už dvakrát Iuventu v tejto sezóne zdolalo. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 30. mar 2012 o 22:00

Zverenky Jána Packu idú do Veselí s jednoznačným cieľom zvíťaziť, Wollingerová im bude držať palce na diaľku.MICHALOVCE. Michalovské hádzanárky dnes vo Veselí nad Moravou čaká súboj o prvenstvo v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL.

Dve kolá pred koncom základnej časti majú hráčky HC Britterm na čele tabuľky dvojbodový náskok práve pred Iuventou. Duel sa začína o 18. hodine.

Michalovčanky odohrali posledný súťažný zápas ešte v polovici marca, takže mali dostatok času pripraviť sa na dôležitý súboj o prvé miesto.

„Mali sme veľa hráčok v reprezentačných výberoch, čo nám urobilo veľký škrt cez rozpočet. Nanešťastie sa zranila aj Wollingerová. Posledný týždeň sa nám podarilo dať družstvo dokopy a mohli sme sa v pokoji pripravovať na dnešný zápas,“ povedal tréner Iuventy Ján Packa, ktorého tím odohral v utorok prípravný duel v Užhorode, kde vyhrali 33:22.

„Aj napriek jedenásťgólovej výhre som spokojný nebol, pretože sme tam urobili veľa technických chýb. Som však rád, že sme zápas odohrali,“ uviedol.

Vrátiť im prehry

Iuventu dnes čaká poriadna šichta. S Veselí prehrala v jeseni na svojej pôde hladko 23:33, matematika teda hovorí, že musí na Morave zvíťaziť o 11 gólov.

„Aj keď sa nám nepodarí vyhrať až takým rozdielom, v poslednom kole nám môže pomôcť aj Šaľa, ktorá hostí práve Veselí. Na to sa však spoliehať nemôžeme, musíme vo Veselí vyhrať. Chceme hrať rýchlo, predviesť dobrý výkon a vrátiť im prehry, ktoré nám uštedrili v jeseni doma. Dievčatá videli video z týchto zápasov, ukázali sme si chyby, ktoré v nich urobili a bolo ich neúrekom. Dnes sa pokúsime aj o nemožné,“ odhodlane hovoril J. Packa, podľa ktorého budú hrať domáce pomalú hádzanú.

Bude držať palce

V dnešnom stretnutí bude Iuvente chýbať pivotka Patrícia Wollingerová, ktorú posledné týždne zastihli vo výbornej forme. Opora tímu sa zranila v kvalifikačnom zápase Slovenska v Taliansku, kde si privodila silný výron.

„Prvé dni som to brala ťažko, ale už je to lepšie, predsa len ubehol už týždeň. Mrzí ma, keď vidím dievčatá trénovať, aj to, že nemôžem ísť do Veselí. Ja však verím, že tam dokážu vyhrať a potom budeme spoločne oslavovať,“ povedala P. Wollingerová, ktorá bude spoluhráčkam držať palce iba na diaľku

„Na Veselí bude určite platiť dobrá obrana a rýchly protiútok. Rozhodne aj výkon brankárok.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.