Iuventa vyhráva, ale trápi ju katastrofálne premieňanie šancí

Marianna Rebičová (vpravo) strelila až 12 gólov. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 18. sep 2017 o 22:00

Bez straty jediného bodu sú naďalej úradujúce šampiónky v hádzanej žien.

MICHALOVCE. Hráčky michalovskej Iuventy zvládli domáci súboj 3. kola MOL ligy s českým Pískom, ktorý zdolali 33:27.

Síce sa s húževnatým súperom nečakane dosť natrápili, no úlohu favorita splnili.

Koncert Rebičovej

Aj keď žlto-modré v zápase takmer celý čas viedli, dlho sa nevedeli od protivníka spoza rieky Morava gólovo odpútať.

Na polčasovú prestávku išli len v dvojgólovom vedení, keď inkasovali až 16 gólov a doplácali hlavne na slabé zakončenie.

Odpor hostiek definitívne zlomili až štvrťhodinu pred koncom, keď im ušli na šesťgólový rozdiel, a tento náskok si udržali až do záverečného hvizdu rozhodcov.

Iuventu strelecky potiahli dve krajné spojky Marianna Rebičová a Veronika Habánková, ktoré dokopy zaznamenali 22 presných zásahov.

„Myslím si, že naša hra nebola až taká zlá, katastrofálne však bolo premieňanie čistých šancí. Za stavu 10:7 sme zahodili asi päť brejkov. Tam sme to mali zlomiť a bolo by po zápase. Brankárky nemali svoj deň, zápas vyšiel asi len Rebičovej a Habánkovej, solídne zahrala aj Bajčiová. Veľmi nebolo vidieť Holešovú, veľmi veľa šancí zahodila Trúnková, na Trehubovej je vidno, že stále spoznáva hádzanú po dlhšej pauze. Inkasovali sme 26 gólov, čo je dosť, ale bolo to kvôli tomu, že súper mal veľa šťastia, keď sa k nemu odrazilo množstvo lôpt,“ uviedol tréner Michalovčaniek František Urban.

13. Bánovce n/B 3 0 0 3 62:99 0

Zvyšné výsledky 3. kola: Veselí nad Moravou – Šaľa 22:23, Olomouc – Hodonín 24:21, Most – Zlín 35:22, Trenčín – voľno, Bánovce nad Bebravou – Poruba, Slavia Praha – Prešov odložené.