Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Iuventa v šlágri deklasovala majstrovské ŠKP

Sportnet|Publikované 14. dec 2008 o 23:00

Tobiášová bolo na neudržanieVďaka tomu, že Šaľa doma iba remizovala s Veselí, vedú Michalovce už so štvorbodovým náskokomMICHALOVCE. Deklasovali

Tobiášová bolo na neudržanie

Vďaka tomu, že Šaľa doma iba remizovala s Veselí, vedú Michalovce už so štvorbodovým náskokom

MICHALOVCE. Deklasovali majstra! V šlágri 10. kola WHIL medzi vedúcimi družstvami súťaže sa zrodilo jasné víťazstvo Michaloviec nad ŠKP Bratislava (31:22). Keďže tretia Šaľa doma iba remizovala s Veselím nad Moravou, Zemplínčanky vedú tabuľku už so štvorbodovým náskokom.

Radosť sa pozerať

Iuventa síce v televíznom zápase proti ŠKP nezačala najlepšie, ale postupne sa vzchopila, až napokon úradujúceho majstra deklasovala výhrou rozdielom deviatich gólov. "Treba poďakovať celému družstvu, skvelej brankárke Harišovej, výborne strieľajúcej Dittelovej a nepochybne aj divákom. Bola to tímová práca, každý odviedol maximum," povedala kanonierka Iuventy Lucia Tobiášová, odmietajúc novinárske tvrdenia, že to bol azda jej najlepší zápas v michalovskom drese. S jedenástimi gólmi sa o víťazstvo pričinila maximálnou mierou, tobôž keď nastúpila s horúčkou.

Strelecký tajfún

O víťazstve Michaloviec nepochybne rozhodol kolektív, ktorý sa zomkol a poradil si aj bez zranených reprezentantiek Kalninovej a Hricíkovej. Na ihrisku však dominoval strelecký tajfún menom Lucia Tobiášová. Jej výkon je pozoruhodný o to viac, že už od 19. minúty hrala s dvoma dvojminútovými trestami na krku. "Toto ma zaskočilo, pretože vo zvyšných dvoch tretinách stretnutiach som musela hrať veľmi opatrne, aby som kvôli tretiemu vylúčeniu nedostala červenú kartu. Aj preto ma tréner občas z obrany vynechával, aby som po nejakom obrannom zákroku nemusela predčasne skončiť," doplnila Lucia Tobiášová.

Sladká pomsta

ŠKP Bratislava sa naposledy v Michalovciach predstavil v apríli tohto roka v rámci dvojice semifinálových duelov play-off. Jeden prehral, jeden vyhral, potom doma dvakrát aj s výraznou pomocou rozhodcov nad výrazne oslabenou Iuventou vyhral. Napokon sa stal majstrom, ale aj napriek tomu Zemplínčanky krivdu cítia dodnes. Aj Lucia Tobiášová na otázku, či to bola v sobotu sladká pomsta, odvetila lakonicky: "Tak im treba!"

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.