Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Iuventa v semifinále SP proti Banskej Bystrici

Sportnet|Publikované 2. dec 2005 o 00:00

Michalovce - Po štvrtkovom žrebe záverečného pohára Slovenského pohára sú už jasné semifinálové dvojice. Obhajkyne trofeje Slovenského pohára

hádzanárky Slovana Duslo Šaľa sa v sobotňajšom semifinále v Banskej Bystrici stretnú s prvoligistom Štart Trenčín. Štvrtkový žreb semifinálových dvojíc SP v sídle Slovenského zväzu hádzanej v bratislavskom Dome športu tiež rozhodol, že druhý finalista vzíde z duelu ŠKP Banská Bystrica - Iuventa Michalovce. V sobotňajšom programe finálového turnaja o prvú miestenku v budúcej sezóne (2006/7) pohárovej Európy (PVP) sa najskôr o 18.00 predvedú Šaľa a Trenčín, nasledovať bude duel ďalších dvoch favoritov na majstrovský titul domácej Bystrice a vicemajstra z Michaloviec (20.00). Finálový víkend má prvoligové zastúpenie už v druhom ročníku v poradí, vlani v Michalovciach sa o veľké prekvapenie postupom do finále postaral aktuálny nováčik WHIL ŠKP Štart Bratislava. "Žreb je nevyspytateľný a my ho musíme rešpektovať a prispôsobiť sa. Želali sme si prvoligový Trenčín, ktorý napokon bude o postup do finále bojovať so Šaľou. Ťažko povedať, či je výhoda naraziť práve na Duslo alebo na Banskú Bystricu v jej domácom prostredí. Obaja súperi sú ťažkí a ja predpokladám, že ak vyhráme v semifinále, stretneme sa vo finále so Šaľou. Našim cieľom je zisk trofeje Slovenského pohára, no isté je, že cesta k nej bude ťažšia, ako sme si želali," prezradil tréner michalovskej Iuventy Dušan Daniš v bezprostrednej reakcii na výsledky žrebovania.

Do semifinále sa Michalovčanky prebojovali vďaka stredajšiemu víťazstvu na palubovke nováčika WHIL Štart Bratislava, kde vyhrali presvedčivo rozdielom trinástich gólov 35:22 (19:14). "Hrali sme toľko, koľko sme potrebovali. Príležitosť dostali všetky dievčatá a celkovo sme podali priemerný výkon. V Banskej Bystrici to už bude o inom, predovšetkým súperi budú podstatne kvalitnejší. Všetky dievčatá sú zdravotne fit, takže ostáva na nás, ako turnaj zvládneme," dodal Dušan Daniš.

Súvisiace články