Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Iuventa už na prvom mieste tabuľky WHIL

Sportnet|Publikované 28. sep 2008 o 22:00

V sobotu doma zdolala Písek a v stredu hostí v šlágri 5. kola českého majstra DHK OlomoucMICHALOVCE. Už sú na čele. Hádzanárky Iuventy Michalovce

V sobotu doma zdolala Písek a v stredu hostí v šlágri 5. kola českého majstra DHK Olomouc

MICHALOVCE. Už sú na čele. Hádzanárky Iuventy Michalovce sa po štyroch kolách spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL dostali na čelo tabuľky. Zemplínčanky majú po štyroch kolách plný počet bodov, čo potvrdili sobotňajším víťazstvom nad Pískom (30:22). Skutočná previerka ich však čaká v stredu doma o 18.00 hod. proti druhému tímu tabuľky a českému DHK Olomouc, ktorý si predohráva zápas kvôli povinnostiam v európskych pohároch.

Nepochopiteľné výpadky

Hoci trénera Iuventy Michala Lukačína víťazstvo nad Pískom i skok na čelo tabuľky tešil, uvedomoval si, že jeho družstvo výkonom neoslnilo. "Začali sme výborne, vďaka kvalitnej obrane sme súperovi skoro celý prvý polčas nič nedovolili, čo potvrdzovalo naše vedenie 8:1. Aj keď sa Písek potom strelecky prebudil, s hrou v prvom polčase môžem byť relatívne spokojný. Horšie to už bolo v druhom dejstve, ktorý bol absolútne rozdielny. Bohužiaľ, ani ja sám si neviem vysvetliť, prečo došlo k takému výkonnostnému obratu po prestávke," konštatoval tréner Michaloviec, narážajúc na nebezpečné priblíženie sa Písku na rozdiel dvoch gólov (21:19 a 22:20). "Hoci sme vo zvyšnom priebehu zápasu opäť dominovali, naše výpadky ma trápia. Nie je predsa možné, aby sme nad takýmto súperom najprv suverénne viedli a a pár minút sa už strachovali o výsledok. Musíme sa z toho poučiť, pretože proti kvalitnejšiemu súperovi sa nám to už nemusí vyplatiť," doplnil.

Ten silný súper sa v Michalovciach predstaví už v stredu v predohrávanom zápase piateho kola. Iuventa bude hostiť českého majstra DHK Olomouc, aktuálne druhé družstvo tabuľky. "Je to jednoznačne kvalitný súper. Máme pred ním rešpekt, ale nie strach. Napriek kolísavým výkonom sa postupne rozbiehame a dá sa povedať, že práve tento zápas bude pre nás skutočnou previerkou. Budeme hrať doma a chceme potvrdiť, že od nás sa body voziť nebudú a hoci príde český šampión, chceme zabodovať naplno," dodal M. Lukačín.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.