Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Iuventa ulovila brankársku legendu Černú

Brankárka Lenka Černá. Nová posila Iuventy Michalovce. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 29. okt 2012 o 23:00

Dohodla sa s ňou na ročnej spolupráci s opciou. Nastúpiť by mala už zajtra v Moste.MICHALOVCE. Úradujúci slovenský šampión Iuventa Michalovce získal do svojich radov naozajstnú posilu.

Na ročnej spolupráci so zemplínskym klubom sa totiž dohodla skúsená 46-ročná brankárka Lenka Černá! Legenda českej hádzanej absolvovala včera dopoludnia s družstvom prvý tréning.

Prakticky od začiatku sezóny mali Michalovčanky problém na brankárskom poste. Zranila sa im jednotka Lucia Gubiková, ktorej návrat je zatiaľ v nedohľadne, a tak museli opäť povolať Ingrid Kudročovú, ktorá po skončení uplynulého ročníka ukončila kariéru.

Ani jej príchodom sa problém nevyriešil. „Kudročová má problém skĺbiť svoje pracovné a športové povinnosti. S družstvom by nemohla vycestovať na dôležité zápasy do Mostu, Poruby a Rostova na Done. Preto sme oslovili Lenku Černú, s ktorou sme podpísali zmluvu do konca sezóny s následnou opciou. Veríme, že týmto sme budeme mať brankársky post vyriešený,“ informoval nás športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Rýchla dohoda

Lenka Černá, ktorá je zároveň asistentkou Petra Sabadku pri kormidle slovenskej ženskej reprezentácie, netají, že jej očakávania od pôsobenia v Michalovciach sú veľké.

„Mám veľkú radosť, že som v Iuvente. Dohodli sme sa rýchlo. Nikdy som nepovedala, že s aktívnou kariérou končím. Bola som pripravená, čakala som na dobrú ponuku a tá prišla z Michaloviec. Verím, že mi tu hádzaná bude robiť radosť,“ prezradila na úvod výborná brankárka, ktorá je historicky prvou českou hádzanárkou v michalovskom klube.

Bude trinástka šťastná?

Po skončení pôsobenia vo Veselí nad Moravou chcela rodáčka z Olomouca v hádzanej pokračovať, no potom to vyzeralo aj tak, že s ňou nadobro skončí.

„V poslednej dobe mi však začala chýbať. Michalovské družstvo má veľké ciele, ja mám vysoké ambície. Takmer všade, kde som pôsobila, som získala titul, v roku 2013 by som chcela do svojej zbierky pridať 13. titul,“ poznamenala hádzanárka narodená 13. mája.

Svoju premiéru v drese Iuventy by si mala odbiť zajtra na palubovke Mostu, kde zverenky trénera Jána Packu čaká priamy súboj o 1. miesto tabuľky WHIL.

Práve toto české družstvo videla L. Černá hrať na vlastné oči v sobotu na pôde Olomouca, kde vyhralo 30:25. „Most bude veľmi ťažký súper, takže očakávam náročný zápas,“ uzavrela nová posila Iuventy.

Vizitka Lenky Černej

Narodená: 13. mája 1966 v Olomouci

Post: brankárka

Predchádzajúce pôsobiská: Olomouc, Šaľa, Zlín, Metz (Francúzsko), Lützellinden (Nemecko), Veselí nad Moravou

Najväčšie úspechy: 6x titul Francúzska, 4x titul Česka, 1x titul ČSFR, striebro z MS 1986, 5. miesto z OH 1988, 6x získala ocenenie Najlepšia hádzanárka ČR

ra

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.