Iuventa suverénne pokračuje v pohárovej Európe

Michalovčanky zvládli dvojzápas s Ploješťou absolútne suverénne.
Michalovčanky zvládli dvojzápas s Ploješťou absolútne suverénne. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Sportnet|23. okt 2016 o 17:26

Michalovské hádzanárky v Pohári EHF dvakrát deklasovali Ploješť.

MICHALOVCE.Hádzanárky Iuventy Michalovce s veľkým prehľadom zvládli dvojzápas 2. kvalifikačného kola Pohára EHF žien 2016/2017.

Zverenky trénera Františka Urbana zvíťazili nad rumunským CSM Ploješť v oboch dueloch. V sobotňajšom prvom stretnutí 43:19 (24:6) a v nedeľu v odvete, ktoré sa na základe dohody oboch klubov tiež hrala v Chemkostav aréne, vyhrali ešte jednoznačnejšie 49:14 (22:5).

Zemplínčankám sa prvýkrát podarilo prejsť cez rumunskú prekážku na európskej scéne, v minulosti stroskotali na Rapide Bukurešť a Corone Brašov.

Na ceste do skupinovej fázy Pohára EHF potrebujú michalovské hádzanárky prekonať ešte jedného súpera, ktorého meno sa dozvedia na žrebovaní v utorok 25. októbra.

Aj odveta jednoznačná

Aj odveta sa hrala jednoznačne v réžii Iuventy. Domáce vyhrali úvodnú desaťminútovku 7:2, po štvrťhodine hry viedli už dvojciferným rozdielom 13:3.

V druhej polovici I. dejstva zvýšili Michalovčanky svoj náskok o ďalších sedem gólov na polčasových 22:5.

Slovenský šampión nešetril svojho súpera ani po zmene strán. Levčenková upravila v 34. min na 25:5, Perederijová v 46. min zvýšila na tridsaťgólový rozdiel (37:7).

Iuventa smerovala za dosiahnutím 50-gólovej méty. Bajčiová tesne pred koncom skórovala na 49:13, v zostávajúcich sekundách už domáce nemali príležitosť streliť jubilejný gól. Naopak, tesne pred záverečným klaksónom ešte raz inkasovali.

František Urban, tréner Iuventy: "Teší ma, že sme si udržali koncentráciu celých 60 minút, na rozdiel od soboty nám vyšiel aj druhý polčas. Som rád, že dievčatá dodržali moje taktické pokyny a už sa tešíme na utorok a na žreb tretieho kola."

Hádzanársky Pohár EHF Michalovce - Ploješť: fotogaléria

24.10.2016

Štatistika

Iuventa Michalovce - CSM Ploješť 49:14 (22:5)

Prvý zápas: 43:19, postúpili Michalovce

Iuventa: Lafuentová, Medveďová Černová 1, Holešová 11, Rebičová 3, Nagyová 1, Habánková 6/1, Štefaniková, Levčenková 12/4, Schusterová, Wollingerová 3, Dziurová, Dubavcová 2, Bajčiová 3, Perederyjová 7

Najviac gólov CSM: Marinová 6/1, Serbanová, Dragneaová po 2, Mihartová 2/1.Rozhodovali: Jovič, Arnautovič (obaja BaH), vylúčené: 3:9, 7 m hody: 5/5 - 4/3, 300 divákov