Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Iuventa skončila na memoriáli tretia

Na domácom turnaji skončili na treťom mieste. Michalovské hádzanárky jeden zápas vyhrali a dva prehrali. (Autor: šm)
Sportnet|Publikované 20. aug 2012 o 22:00

Michalovčanky na domácom turnaji zaknihovali jedno víťazstvo a dve prehry. Cez víkend ich čaká generálka v Olomouci.MICHALOVCE. Na tradičnom Memoriáli Tomáša Jakubču triumfovali tohto roku hádzanárky rumunského Klužu, ktorý zvíťazil vo všetkých troch stretnutiach.

Domáca Iuventa Michalovce na XIX. ročníku obsadila tretie miesto, keď sa jej podarilo poraziť iba český Olomouc.

Práve na pôde tohto súpera absolvujú generálku pred štartom nového ročníka, keď sa predstavia na turnaji O pohár míru, kde okrem nich a domácich hádzanárok nastúpia aj Sokol Písek a poľské Kielce.

Turnaj splnil účel

Napriek tomu, že Zemplínčanky sa na domácom turnaji umiestnili až na treťom mieste, bol ich tréner Ján Packa s touto kvalitnou previerkou spokojný.

„Turnaj bol na vysokej úrovni. Zo športového hľadiska môžem vysloviť spokojnosť, keďže som si vyskúšal všetky hráčky a hrali sme s dobrými družstvami. Škoda, že nemohla hrať Vinyuková, lebo jedna spojka nám chýbala,“ povedal na úvod lodivod Iuventy, ktorého najviac uspokojil zápas s Olomoucom.

„Súpera sme si veľmi dobre podali, aj sme si otestovali družstvo z WHIL. Blízko k víťazstvu sme boli aj v súboji s Veszprémom, v ktorom nám nešla streľba a vychytala nás brankárka. Proti Klužu dievčatám prvý polčas nevyšiel, druhý už bol lepší a vyhrali sme ho,“ uviedol J. Packa.

Turnaj michalovskému kormidelníkovi odhalil aj to, kde Iuventu tlačí topánka. „S brankárkami musíme niečo robiť, pretože ani jedna zatiaľ nespĺňa moje kritériá. Musíme s nimi ešte popracovať,“ doplnil.

ico

Výsledky

Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc 41:15 (18:5)

IUVENTA: Gubiková, Krebsová, Medveďová - Bachyrievová 2, Bačíková 6, Geričová 3, Snopová 5/2, Szöllösiová 5, Kovaličková 5, Horňáková, Tobiašová 4/3, Hvostaľová 1, Wollingerová 3, Rebičová 2, Trehubovová 5.

Iuventa Michalovce - Veszprém Barabás 25:29 (12:12)

IUVENTA: Gubiková, Krebsová, Medveďová - Bachyrievová 2, Bačíková 2, Geričová, Snopová 3/1, Szöllösiová 3, Kovaličková, Horňáková, Tobiašová 2/1, Hvostaľová, Wollingerová 8, Rebičová 1/1, Trehubovová 4.

Iuventa Michalovce – Jolidon Kluž 32:39 (11:25)

IUVENTA: Gubiková, Krebsová, Medveďová - Bachyrievová 7/1, Bačíková 4, Geričová 5, Snopová 1, Szöllösiová 4, Kovaličková 2, Horňáková 1, Tobiašová 2, Hvostaľová, Wollingerová 1, Rebičová 1, Trehubovová 4/1.

Ostatné výsledky turnaja

Veszprém - Kluž 22:29 (13:12), Kluž - Olomouc 36:28 (14:16), Veszprém - Olomouc 35:25 (18:8)

Konečné poradie: 1. Kluž (6 bodov), 2. Veszprém (4 body), 3. Michalovce (2 body), 4. Olomouc (0 bodov).

Individuálne ocenenia:
Najlepšia hráčka: Patrícia Wollingerová (Michalovce).
Najlepšia strelkyňa: Florina Chintoan (Kluž) - 24 gólov.
Najlepšia brankárka: Vivien Vigh (Veszprém).
Najsympatickejšia hráčka: Ivana Salašová (Olomouc).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.