Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Iuventa s trofejou pripomínajúcou Davis cup

Sportnet|Publikované 2. dec 2003 o 00:00

Michalovce Počas uplynulého víkendu sa interligové hádzanárky Iuventy Michalovce zúčastnili na medzinárodnom turnaji v Užhorode o Karpatský pohár.

Okrem nich na tomto podujatí štartovali aj družstvá Spartaka Kyjev, DVSC Debrecen, Karpaty Užhorod a Akadémia Tarnopoľ. Turnaj odohrali systémom každého s každým a po vzájomných súbojoch vzišli práve Michalovčanky ako celkové víťazky. "S účinkovaním družstva v Užhorode som spokojný, odohrali sme päť užitočných stretnutí, dal som príležitosť všetkým hráčkam, čo považujem azda za najdôležitejšie. Na tento turnaj sme prešli z hrubej prípravy, takže som očakával menšie herné výpadky, no tieto obavy sa napokon nepotvrdili a zaslúžene sme zvíťazili," povedal kormidelník michalovskej Iuventy Michal Lukačín.

Hráčky úradujúceho slovenského šampióna dostali od domácich organizátorov za prvé miesto krásny pohár pripomínajúci šalátovú misu určenú pre víťazov tenisového Davis cupu. Ich zbierka turnajových trofejí sa teda rozšírila a ďalší nádherný exponát.

Z pohľadu jednotlivých stretnutí michalovského tímu je zrejmé, že vari najviac sa dokázali presadiť proti maďarskému Debrecínu. Tento celok bol najväčším favoritom turnaja a je paradoxné, že Iuventa nad ním vyhrala desaťgólovým rozdielom. "Debrecín v konečnom účtovaní skončil hneď za nami, preto to nebol vôbec slabý súper. Dievčatá sa proti DVSC vypli k výbornému výkonu a zaslúžene súperky zmietli z ihriska. Škoda len, že herne vybuchli proti domácim a výkonom nepresvedčili ani v súboji s Tarnopoľom. Celkovo mal turnaj výbornú úroveň, len škoda, že na poslednú chvíľu sa z neho odhlásil silný celok Záporožia," doplnil Michal Lukačín.

V sobotu o 18.00 hod. sa Iuventa Michalovce po dlhšom čase opäť predstaví pred vlastným obecenstvom, keď vo štvrťfinále Slovenského pohára privíta Sokol Gábor Bánovce nad Bebravou. "Našim jednoznačným cieľom je víťazstvo, samozrejme, potrebujeme získať potrebný náskok, aby sme sa v odvete nemuseli obávať o postup do finálovej skupiny," stroho priblížil plány družstva M. Lukačín.

Výsledky Michaloviec: IUVENTA Spartak Kyjev 19:18 (9:6), góly: Glankovičová 7, Kundrátová 3. IUVENTA DVSC Debrecen 26:16 (12:5), góly: Glankovičová a Vorreiterová 5. IUVENTA - Karpaty Užhorod 18:18 (10:12), góly: Vorreiterová, Dittelová, Cinová, Jenčíková a Hriciková po 3. IUVENTA Akademia Tarnopoľ 21:17 (11:5), góly: Dittelová a Tóthová po 4. IUVENTA Akademia Tarnopoľ "B" 17:15 (14:7), góly: Jenčíková 6.

Poradie: 1. IUVENTA Michalovce, 2. DVSC Debrecen, 3. Karpaty Užhorod, 4. Akademia Tarnopoľ, 5. Spartak Kyjev, 6. Akadémia Tarnopoľ.

Súvisiace články