Iuventa rozhodla po zmene strán, má prvé finálové víťazstvo

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|12. máj 2018 o 19:43

Michalovské hádzanárky presvedčivo zdolali súperky zo Šale.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce využili vo finálovej sérii národného play-off o majstra SR žien 2017/2018 výhodu domáceho prostredia a ujali sa vedenia 1:0.

Zverenky trénera Jána Packu zvíťazili v sobotňajšom prvom finále v Chemkostav aréne nad súperkami z HK Slovan Duslo Šaľa jednoznačne 35:26 (15:13).

Obhajkyne majstrovského titulu môžu zvýrazniť svoje úspešné vykročenie za titulom a získať majstrovský mečbal už v nedeľu 13. 5. od 10.30 h, keď je opäť na Zemplíne na programe druhý duel.

Znížili na rozdiel gólu

Šalianky otvorili gólový účet stretnutia, ale domáce troma presnými zásahmi otočili na 3:1 v 6. min. Hostky následne vyrovnali na 3:3 a v 14. min sa po góle Pócsíkovej dostali do vedenia 7:6.

Michalovčanky odpovedali štvorgólovou šnúrou na 10:7, ale súperky sa opäť dotiahli a v 25. min dokonca vyhrávali 13:11. Záver I. polčasu vyšiel lepšie Iuvente, ktorá štyrmi gólmi naklonila skóre na svoju stranu (15:13).

Krátko po zmene strán hráčky Dusla trikrát znížili na rozdiel jediného gólu, ale namiesto vyrovnania prišlo odskočenie v podaní domácich hádzanárok.

Tie vyhrávali v 43. min 24:19 a necelých 13 minút pred koncom dokonca už 28:20. Kišíková v 54. min upravila už na dvojciferný rozdiel (32:22), Šalianky v zostávajúcom čase len zmiernili svoju jednoznačnú prehru.

Štatistika

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 35:26 (15:13)

stav série: 1:0

Zostavy a góly:

Iuventa: Muliková, Antičová - M. Holešová 9, V. Kišíková 3, Rebičová 8, Trúnková, Habánková 3, Janičičová, Holejová, Wollingerová 4/2, Holubová 1, Bajčiová, Fiľková-Trehubová 7, Čovičová

Duslo: Haládiková, M. Ladicsová, Krebsová - Trochtová 4, Rácková 4, B. Königová 1, Pócsíková 2, Greštiaková, I. Bahýlová 1, N. Némethová 5/1, J. Vargová 2, Kurňavová, Tisajová 1, Klučková 3, Bujnochová 3

Pok. hody: 2/2 - 2/1, vylúčené: 5 - 4

Domov»Sportnet na východe»Iuventa rozhodla po zmene strán, má prvé finálové víťazstvo