Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Iuventa podpísala Ukrajinku Levčenkovú

Jevgenija Levčenková. Nová posila Iuventy Michalovce. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 4. sep 2014 o 00:00

Počas najbližšieho víkendu majsterky bez zápasu, v predaji sú už permanentky na novú sezónu.MICHALOVCE. Sedemnásobný slovenský šampión v hádzanej žien Iuventa Michalovce získal do svojich radov ďalšiu posilu.

Po dvojici Martina Bačíková – Oleksandra Krebsová, ktoré sa vrátili z hosťovania, a Viktorii Kraskovej z bieloruského BNTU BeLaz Minsk bude v novej sezóne obliekať dres aktuálneho víťaza WHIL aj Jevgenija Levčenková, ktorá bola v zemplínskom tíme doteraz iba na skúške.

Ľavoruká krídelníčka, ktorú tréner Iuventy Borys Petrovskyj pozná z juniorskej reprezentácie Ukrajiny, sa v michalovských farbách prvýkrát objavila počas domáceho Memoriálu Tomáša Jakubču, kde dostala dostatok príležitostí a ukázala sa v dobrom svetle.

Na následnom turnaji v rumunskom Baia Mare si však privodila menšie zranenie kolena a odvtedy pauzovala.

„Teraz je už v poriadku a začala s tréningom. Kontrakt s ňou sme podpísali v pondelok, dohodli sme sa na dvojročnej spolupráci s jednoročnou opciou. Prichádza k nám z tímu Real Mykolajiv,“ prezradil športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Permanentky v predaji

V deň podpisu zmluvy s Jevgenijou Levčenkovou odštartoval michalovský klub aj predaj permanentiek na nový súťažný ročník. Ich cena zostala v porovnaní s uplynulou sezónou nezmenená – 25 eur.

„Záujemcovia si permanentky môžu kúpiť na sekretariáte klubu počas pracovných dní. Platia nielen na domáce stretnutia v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL, ale aj na súboje Slovenského pohára a národného play-off,“ informoval verejnosť J. Čúrny.

Pätica na zraz

Michalovčanky aktuálne pokračujú v príprave na novú sezónu, ktorú začnú pohárovým duelom na pôde Prešova 17. septembra (liga sa začne o tri dni neskôr), v domácich podmienkach.

Doteraz absolvovali štyri turnajové previerky, počas najbližšieho víkendu však nehrajú žiadny zápas. „V pondelok sa pätica našich hráčok – Horňáková, Gubiková, Trehubovová, Bačiková a Szöllösiová – bude hlásiť na reprezentačnom zraze pred turnajom v českom Chebe, ďalšia skupinka mladších dievčat pocestuje s naším juniorským tímom do Maďarska, ktorý tam odohrá dve kvalitné stretnutia. V utorok nastúpi v Budapešti proti Ferencvárosu a o deň nato na pôde Györu,“ dodal športový riaditeľ klubu.

Súvisiace články