Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Iuventa podpísala ruskú brankárku Zykovovú

Anastasiia Zykova. Nová posila Iuventy Michalovce. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 7. okt 2013 o 22:00

So slovenským majstrom sa pripravuje už druhý týždeň, premiéru si odkrúti zajtra v Písku.

Proti izraelskému Bnei Hertzeliya však nenastúpi.

MICHALOVCE. Káder Iuventy Michalovce, úradujúceho slovenského majstra v hádzanej žien, sa rozrástol o ďalšiu brankárku.

Po Lucii Gubikovej, ktorá sa vrátila po dvojmesačnej pauze, doň pribudla aj mladá reprezentantka Ruska Anastasiia Zykovová (nar. 30. júna 1994) z HC Lada Togliatti.

Prvý kontakt v Hodoníne

Zástupcovia michalovského klubu sa o tejto talentovanej brankárke prvýkrát dozvedeli počas turnaja v českom Hodoníne v závere augusta, kde okrem Iuventy štartovala Lada Togliatti.

„Ruský tím vtedy prišiel s návrhom, aby sme si ju vyskúšali, a my sme túto možnosť využili. Nasťa s nami trénuje už druhý týždeň, trénera Packu zaujala. S hráčkou aj s jej materským klubom sme sa dohodli rýchlo, prišla k nám na dvojročný limitovaný transfer, teda niečo ako hosťovanie,“ prezradil športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Doplnil, že Zykovová môže ešte chytať aj za dorastenky. Hráčkou zemplínskeho klubu sa definitívne stala včera, napriek tomu však cez víkend nebude k dispozícii na zápasy 2. kola Pohára EHF proti Bnei Hertzeliya.

„V prípade nášho postupu do ďalšieho kola tejto súťaže však už bude môcť chytať.“

Pomohla si internetom

Pre A. Zykovu bude pôsobenie v Michalovciach prvým zahraničným v jej kariére. Doteraz pôsobila iba v materskej Lade Togliatti. O novom pôsobisku toho veľa nevedela.

„Informácie o klube aj meste som čerpala z internetu. Zistila som, že Iuventa je aktuálnym slovenským majstrom. Páčia sa mi tunajšie podmienky, hala, aj to, ako je poskladaný káder. Spokojná som aj s trénermi, ktorí so mnou pracujú veľmi dobre,“ uviedla 19-ročná brankárka, ktorá sa na vlaňajšom šampionáte kadetiek v Čiernej Hore stala s ruským tímom vicemajsterkou sveta

. „V tomto roku som mala s juniorským družstvom Ruska cestovať na majstrovstvá sveta do Dánska, no z nominácie ma vyradilo zranenie ruky. Dievčatá vyhrali zlato,“ dodala.

Dobrá ruská škola

Radosť z príchodu A. Zykovovej do michalovského družstva mal aj jeho kormidelník Ján Packa.

„Teším sa, že posilnila náš celok. Je to mladá perspektívna brankárka, ktorá má veľmi dobré základy chytania. Taká dobrá ruská škola. Náš brankársky post určite vystuží. Cestuje s nami aj do Písku, kde zajtra budeme predohrávať súboj šiesteho kola WHIL proti domácemu družstvu,“ poznamenal J. Packa.

Po príchode A. Zykovovej ma k dispozícii aj ďalšie tri brankárky – Gubikovú, Medveďovú a Petrócziovú.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.