Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Iuventa opäť vyhrala v šlágri bez problémov

Pozor, strieľa Natalia Vinyukovová! V sobotu bola pri chuti, do siete Poruby sa trafila presne 10–krát. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 11. mar 2013 o 23:00

Na vedúci Most strácajú Michalovčanky už iba jeden bod. V sobotu sa darilo Vinyukovovej, ktorá strelila 10 gólov.

MICHALOVCE. Vo víťaznom ťažení pokračujú hádzanárky michalovskej Iuventy, ktoré v sobotu v šlágri 23. kola WHIL zdolali na vlastnej pôde DHC Sokol Poruba 35:28 (18:17) a dosiahli tak už dvanástu výhru v rade.

Keďže líder z Mostu mal v tomto kole voľno, priblížili sa k nemu v tabuľke na rozdiel jediného bodu.

Cieľom Zemplínčaniek v súboji proti českému majstrovi bolo nielen získať dva body, ale aj odčiniť slabší výkon z predchádzajúceho súboja na palubovke Senca.

To sa im aj podarilo, okrem hladkej výhry predviedli svojim fanúšikom aj dobrú hádzanú.

„Podali sme lepší výkon ako pred týždňom, počas celého zápasu sme žili na ihrisku aj na lavičke a povzbudzovali sme sa. Veľmi dobre sme bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov, z ktorých sme strieľali góly,“ skonštatovala spojka Iuventy Natalia Vinyukovová.

Výpadok v závere polčasu

Zverenky trénera Jána Packu mali výborný vstup do zápasu a v 18. minúte viedli už o šesť gólov. Potom však poľavili, čo silný súper využil na skresanie náskoku na jediný gól.

„Neviem si vysvetliť, čo sa stalo. Robili sme chyby a nesústredili sme sa, potrebovali sme už polčasovú prestávku, aby sme sa upokojili,“ uviedla ruská legionárka v michalovských službách.

Práve N. Vinyukovová bola v sobotu najlepšou strelkyňou stretnutia, keď súperovu sieť rozvlnila dokopy 10-krát. Výborne tak zastúpila Mariannu Rebičovú, ktorá nemohla nastúpiť kvôli chorobe.

„Tréner Packa mi pred zápasom povedal, že potrebujem dať desať gólov, že si musím veriť. Som šťastná, že to vyšlo. Bol to zatiaľ môj najlepší výkon v drese Iuventy. Dlho som nehrala celý zápas, verím, že sa mi bude takto dariť aj naďalej,“ uzavrela N. Viyukovová.

Štatistika

Iuventa Michalovce – DHC Sokol Poruba 35:28 (18:17)

Pokutové hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 5:2. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 1200 divákov.

IUVENTA: Gubiková, L. Černá, Medveďová - Geričová 1, Piskayová, Szöllösiová 3, Kovaličková, Hollá, Habánková, Horňáková 5, Tobiašová 3, Snopovová 5, Vinyukovová 10, Trehubovová 8/3.

DHC SOKOL: Roháčková, Doláková – A. Tóthová 2, Lešková, Chrenková 8/2, Hrbková 8, Adámková 3, Rechtorisová 1, Révajová 1, Uhráková 2, I. Mičiníková 1, Selucká 2, Mýlková.