Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Iuventa o postupe rozhodla až v poslednej minúte

Sportnet|Publikované 24. sep 2006 o 22:00

Michalovce Úradujúci slovenský hádzanársky majster Iuventa Michalovce dosiahol postupom do druhého predkola Ligy majstrov svoje európske pohárové

maximum. Pred troma rokmi pri štarte v najcennejšej pohárovej súťaži stroskotal už v prvom predkole na rumunskom šampiónovi Rapid Bukurešť, nuž je postup cez švédsky Sävehof najlepším výsledkom zemplínskeho klubu na európskej klubovej scéne.

Iuventa pritom musela o postupovú definitívu tuho bojovať, ešte 40 sekúnd pred koncom viedla 32:31, čo hralo do karát Švédkam, no vďaka dvom gólom Tóthovej sa postupové misky váh priklonili na michalovskú stranu. Tréner Iuventy Dušan Daniš po stretnutí povedal: "Začali sme vo veľkom štýle, súpera sme k ničomu nepustili. Tušil som však, že kľúčové okamihy stretnutia prídu neskôr. To sa potvrdzovalo najmä v druhom polčase a predovšetkým v samom závere. Som nesmierne rád, že v hektickom závere dievčatá nestratili nervy a taktickou hrou postup vybojovali. Švédky ukázali, že sú dobrým tímom. Bol to náročný duel a postup si veľmi cením," prezradil.

Björn Blomqvist, tréner Sävehofu jeho slová doplnil: "Som hrdý na moje družstvo ktoré je prakticky amatérske. Po dlhej ceste sa na našom výkone prejavila únava, a aj preto sme nezačali dobre. Bol to veľmi vzrušujúci zápas pred vynikajúcim publikom, v

ktorom vyhral šťastnejší. Doplatili sme na zlý začiatok. Aj keď sme v priebehu stretnutia veľký náskok súpera skorigovali, stále sme museli doháňať určité manko. Mrzí nás, že za stavu 32:31 nám nebolo dopriate od stolíka časomeračov vyžiadať si oddychový čas. Pred rozhodujúcimi chvíľami zápasu nás to poškodilo. Podáme protest, budeme sa sťažovať, ale postup nám už nikto nedá."

Iuventu čaká v druhom predkole špičkový ruský tím Dinamo Volgograd, o ktorého aktuálnej výkonnosti sa bude tréner Daniš chcieť presvedčiť čo najskôr. "Náš tradičný súper v príprave z Debrecína proti nemu hral na turnaji v ukrajinskom Záporoží. Boli sme dohodnutí, že ak cez Sävehof postúpime, zašlú nám videokazetu. Aj bez toho vieme, že nás čaká omnoho náročnejší súper, než bol švédsky majster," dodal D. Daniš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.