Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Iuventa neuspela

Sportnet|Publikované 1. feb 2009 o 23:00

Zemplínčanky najprv v semifinále zdolali Šaľu 25:22, ale potom vo finále podľahla domácemu ŠKP Bratislava 23:26.BRATISLAVA. Hádzanárkam Iuventy

Zemplínčanky najprv v semifinále zdolali Šaľu 25:22, ale potom vo finále podľahla domácemu ŠKP Bratislava 23:26.

BRATISLAVA. Hádzanárkam Iuventy Michalovce sa nepodarilo obhájiť prvenstvo v Slovenskom pohári. Vo včerajšom finále tejto súťaže podľahli domácemu ŠKP Bratislava 23:26, hoci do prestávky ešte viedli 14:11. Zemplínčanky sa do súboja o prvenstvo dostali po sobotňajšom víťazstve v semifinále nad Šaľou 25:22.

Dobrý začiatok, zlý koniec

Takmer dve tretiny finálového zápasu Iuventa na pôde bratislavského ŠKP viedla, ale dobre rozbehnutú partiu napokon nedoviedla do úspešného konca. "V prvom polčase sa nám hra darila, v obranných i útočných činnostiach sme súpera dokázali pritlačiť, čoho výsledkom bolo naše vedenie. Zlom nastal po prestávke, rýchlo sme prišli o trojgólové vedenie. Vysvetľujem si to tým, že sa nám prestalo dariť v útoku, kde sa ku Obšatníkovej nikto nedokázal strelecky pridať. Na úspech sme potrebovali ďalšie dve hráčky, ktoré by dokázali byť strelecky úspešné, ale Tobiášová ani Tóthová to z objektívnych príčin nedokázali," povedal tréner Iuventy Michal Lukačín a pokračoval: "Tobiášová po chorobe ešte nie je v dobrej forme a Tóthová po dlhom výpadku takisto iba postupne doháňa manko. Myslím si, že keby sme boli vpredu úderní, určite by sme ten zápas neprehrali. Navyše v čase, keď sa lámal chlieb, nás nepodržali ani brankárky. Nechytali slabo, ale v kľúčových momentoch som očakával väčšiu podporu aj od nich. Príčin nášho neúspechu bolo viacero," smutne konštatoval Michal Lukačín.

Svoje zohrala aj únava

Iuventa v Bratislave odohrala v priebehu 19 hodín dva zápasy, takže svoje zohrala aj únava. "To určite áno, ale na to by som sa nechcel vyhovárať, pretože to sme vedeli dopredu a mali sme možnosť sa na to adekvátne pripraviť. Družstvo musí počas týždňa kvalitne zregenerovať, hráčky sú unavené a pred dôležitými zápasmi v Pohári víťazov pohárov proti nórskemu Levangeru a medzitým aj v českom Olomouci sa musíme dostať do pohody. Je mi jasné, že takýto výkon v pohárovej Európe na úspech stačiť nemôže, preto sa musíme zmobilizovať a hlavne dať po každej stránke dohromady," dodal M. Lukačín.

ŠTATISTIKA

n Semifinále: Šaľa - Michalovce 22:25 (14:13). Najviac gólov: P. Popluhárová 8, Martanovičová 4 Obšatníková-Dittelová 9, Tobiášová 7, Rubcovová a Jenčíková po 3. Pok. hody: 5/5 - 2/1, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Sivák a Dvorský, 300 divákov. ŠKP Bratislava - Trenčín 30:24 (14:14)

n Finále: ŠKP Bratislava - Michalovce 26:23 (11:14). Góly: Beňušková 9/6, M. Školková 5, Porubská 4, Szöllösiová a Súkenníková po 3, Štetáková a Cicmanová po 1 Obšatníková-Dittelová 9/2, Tobiášová 3, Birkušová, A. Tóthová, L. Weibelová, Jenčíková po 2, Hricíková, Horňáková a Škľaruková po 1. Pok. hody: 6/6 - 4/2, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 200 divákov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.