Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Iuventa nechce všetko nechať na posledný zápas

V Ostrave chcú bodovať. T. Trehubovová (vľavo) verí, že neobídu naprázdno. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 3. apr 2014 o 22:00

Prvenstvo vo WHIL by si rada poistila už zajtra na pôde Poruby, kde však už vyše tri roky nevyhrala.MICHALOVCE. Po dlhšej trojtýždňovej pauze budú počas najbližšieho víkendu opäť pokračovať boje v slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL), ktorá čochvíľa bude na konci, keďže do jej záveru zostávajú už iba dve kolá.

Vedúci celok pelotónu, michalovská Iuventa, poslednýkrát v základnej časti vycestuje za súperom.

Zajtra podvečer sa predstaví proti DHC Sokol Poruba v Ostrave, kde môže definitívne rozhodnúť o zisku svojho piateho prvenstva vo WHIL.

Nemajú veľké reči

Na potvrdenie prvého miesta po základnej časti stačí zemplínskemu celku získať v zostávajúcich dvoch dueloch jediný bod.

Keď sa mu to nepodarí u našich západných susedov, ďalšiu príležitosť bude mať doma s Jindřichovým Hradcom.

Bolo by však riskantné nechávať všetko na posledný zápas, lebo stať sa môže všeličo.

„Jasné, že chceme rozhodnúť o titule čo najskôr, urobíme všetko pre to, aby sme mali istotu už pred záverečným stretnutím. Po prestávke sa na ligu už tešíme, ako všade, aj do Ostravy ideme s víťaznými cieľmi,“ povedala na úvod opora Michaloviec Tatiana Trehubovová.

Poruba však bude na svojej pôde veľmi ťažký oriešok, lebo doma v tejto sezóne ešte nestratila ani bod.

„Budeme sa snažiť uhrať dobrý výsledok, nejdeme tam s veľkými rečami, že ideme jednoznačne po víťazstvo, ale určite sa pokúsime ich sériu ukončiť,“ tvrdila ľavoruká hádzanárka a aktuálne druhá najlepšia strelkyňa WHIL.

Čochvíľa Slovenkou

Že sa na ihrisku DHC Sokol nehrá ľahko, potvrdzujú aj posledné výsledky Michalovčaniek u tohto súpera.

V ostatných dvoch meraniach síl v Ostrave nebodovali a naposledy tam zvíťazili ešte v novembri 2010. Ako hrať, aby boli teraz konečne úspešné?

„Základ je vždy dobrá obrana, od tej sa všetko odvíja. Keď defenzíva funguje, tak potom môžeme vyrážať do rýchlych protiútokov. A dôležité je nerobiť technické chyby,“ uviedla T. Trehubovová, rodáčka z neďalekého ukrajinského Užhorodu, ktorá však už nejaký čas usilovne pracuje na získaní slovenského občianstva, lebo má veľký záujem reprezentovať krajinu pod Tatrami.

„Čakám už len na občianstvo, o taký mesiac by som ho už podľa slov generálneho sekretára Slovenského zväzu hádzanej Martina Simonidesa mohla dostať. To znamená, že v júni proti Francúzkam by som už mohla hrať v slovenskom drese.“

Tatiana si pochopiteľne nenechala ujsť ani domáci zápas Sloveniek s Fínkami, ktorý sa hral v Michalovciach.

„Tešila som sa z víťazstva rovnako ako dievčatá, ktoré hrali veľmi dobre a kolektívne. Verím, že v júni budem s nimi sláviť postup na európsky šampionát,“ dodal 25-ročná pravá spojka či krídelníčka.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.