Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Iuventa nastúpi proti Zlínu už aj s Gubikovou

Opäť k dispozícii. L. Gubiková je naspäť. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 4. okt 2013 o 22:00

Proti českému súperovi chcú hádzanárky odštartovať novú víťaznú sériu, rozhodne ho nechcú podceniť.

Proti českému súperovi chce odštartovať novú víťaznú sériu, rozhodne ho nechce podceniť.

MICHALOVCE. Hádzanárky michalovskej Iuventy sa dnes po troch týždňoch opäť predstavia na vlastnej pôde. Tretím súperom, ktorý v tejto sezóne zavíta do Chemkostav arény, bude HC Zlín. Súboj štvrtého družstva s deviatym začína o 17.30 hod.

Michalovčanky sa naposledy vracali s prázdnymi rukami zo Šale, kde sa zrodila ich prvá prehra v tomto kalendárnom roku.

S odstupom času sa k nej tréner majsteriek Ján Packa vyjadril takto: „Myslím si, že sme si ten zápas prehrali sami. Vypracovali sme si dosť šancí, ale nepremenili sme ich. Na rozhodcov sa vyhovárať nemôžeme.“

Iuventu teraz čaká celok Zlína, ktorý je síce v tabuľke až na deviatej priečke, ale rozhodne to nebude ľahký protivník. Pred sezónou sa posilnil, do jeho kádra pribudli brankárky Martina Túrociová a Lenka Černá i kanonierka Alžbeta Tóthová.

„Zlín sa zlepšuje od zápasu k zápasu, rozhodne ho nemôžeme podceniť. V treťom kole doma uhrali celkom dobrý výsledok s vedúcim Mostom, ktorému podľahli iba o štyri góly,“ povedal na margo moravského tímu J. Packa.

Nakopne ich prehra?

Iuventa sa v dnešnom dueli bude určite chcieť revanšovať za prehru na pôde Dusla.

„Verím, že dievčatá nakopne k ešte lepším výkonom a výsledkom. Raz tá prehra musela prísť, nemôžeme vyhrávať donekonečna. Je to súčasť športu. Nezostáva nám nič iné, len sa z nej poučiť a začať novú víťaznú sériu,“ doplnil michalovský kormidelník, ktorý sa bude môcť spoľahnúť už aj na služby brankárky Lucie Gubikovej.

Tá sa včera podvečer po dvojmesačnej pauze opäť mala zapojiť do tréningového procesu s družstvom a dnes už by nemala v zostave Iuventy chýbať.

„Veľmi sa teším, že je opäť s nami. Je to najlepšia brankárka na Slovensku a číslo jeden bude aj v našom tíme. Nejaký čas jej však potrvá, kým sa do toho dostane, ale určite bude prínosom,“ uzavrel J. Packa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.