Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Iuventa Michalovce lanári Vaškovú zo Zlína!

Sportnet|Publikované 13. nov 2003 o 23:00

Michalovce Aj napriek tomu, že vedenie úradujúceho slovenského majstra v hádzanej žien Iuventy Michalovce po nedávnom vyhadzove dvoch nadbytočných

hráčok Ivany Vargovej a Nataši Hrivňákovej ubezpečilo, že nehodlá v blízkej budúcnosti dopĺňať káder, realita je odlišná. Nášmu denníku sa podarilo zistiť, že Iuventa lanári do svojich radov urastenú kanonierku HC Zlín Kateřinu Vaškovú. "Je to pravda, bol som v stredu v Zlíne rokovať s touto hráčkou. Zatiaľ sa k našej ponuke definitívne nevyjadrila, nechala si pár dní na rozmyslenie. Potrebujeme vystužiť ľavý kraj spojkovej línie, preto by sa nám hráčka jej formátu zišla," prezradil prezident michalovského klubu Marián Lazár.

Situáciu síce komplikuje fakt, že dvadsaťpäťročná bombardérka z Moravy je pod zmluvou, no zástupcovia zemplínskeho interligistu v snahe obhájiť majstrovský titul túžia po rovnakej sile na spojkách, ako mali vlani pri účasti Šalatovej, Tóthovej a Glankovičovej. "Hlavne preto sme sa rozhodli osloviť Vaškovú. Z nášho pohľadu je to perspektívne riešenie kádra do budúcnosti, v merku máme aj iné slovenské hádzanárky. Všetko sa vyrieši v priebehu najbližších dní," ubezpečil nás Marián Lazár.

Pripomeňme, že Kateřina Vašková je v nominácii českej reprezentácie na decembrový svetový šampionát v Chorvátsku, no kormidelník národného výberu spoza rieky Moravy Luboš Krejčíř s ňou až taký spokojný nie je. Po nedávnom turnaji o Sliezsky pohár v Poľsku povedal pre český internetový server Czech handball server následovné: "Od Vaškovej som čakal viac, zo všetkého najviac ma zarazili jej kondičné problémy. Práve ona je však riešením postu ľavej spojky, keďže najlepšia česká hádzanárka roku 2002 Lenka Romanová z Kunovíc priviedla pred pár dňami na svet dcérku Luciu a do hry sa zapojí až v priebehu nasledujúceho roka. Kateřina Vašková sa jednoznačne musí zlepšiť po fyzickej stránke," zdôraznil tréner českej hádzanárskej reprezentácie.

Aj keď sa jej súčasnému zamestnávateľovi HC Zlín v spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL) nedarí, keď po ôsmich kolách mu so ziskom šiestich bodov patrí až ôsma priečka, samotnej Vaškovej sa strelecky darí. V ôsmich doterajších majstrovských dueloch zaznamenala 42 gólov a v priebežnej streleckej tabuľke, ktorej kraľuje Michalovčanka Alžbeta Tóthová, jej patrí deviate miesto.

O kanonierskych vlohách tejto potencionálnej michalovskej posily sa mohli priaznivci Iuventy presvedčiť aj v stretnutí šiesteho kola WHIL, v ktorom Michalovce privítali na domácej palubovke Zlín, porazili ho 27:18 (12:10), no Vašková v ňom nasúkala deväť gólov!

Hoci funkcionári úradujúceho slovenského šampióna nepriamo deklarovali, že hľadajú náhradu za famóznu Andreu Šalatovú, ťažko sa im to v prípade angažovania Vaškovej podarí. Sú to totiž úplne rozdielne hráčske typy. Jedno však majú spoločné, obe nosia na drese číslo 13...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.