Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Iuventa je už doma, privíta českého majstra

Michalovský tím na sústredení. V Liptovskom Jáne strávili 14 dní. (Autor: šm)
Sportnet|Publikované 24. júl 2012 o 22:00

Michalovčanky sa vrátili zo sústredenia, v piatok a v sobotu ich čakajú previerky proti Porube.MICHALOVCE. Hádzanárky michalovskej Iuventy sa v sobotu vrátili z dvojtýždňového sústredenia v Liptovskom Jáne.

Úradujúci slovenský šampión v týchto dňoch zarezáva už na domácej pôde a v piatok odohrá prvý prípravný duel s českým majstrom DHC Sokol Poruba.

Michalovská výprava, ktorú tvorilo 20 osôb (17 hráčok + realizačný tím), mala na štrnásť dní prechodný domov vo wellness hoteli Alexandra v Liptovskom Jáne. Tréner družstva Ján Packa zhodnotil sústredenie pozitívne.

„Nebolo len záležitosťou kondičnej prípravy, ale poslúžilo nám na zistenie charakteru hráčok, ako aj ich riešenia v záťažových momentoch a krízových situáciách. Z toho hľadiska to veľmi dobre splnilo účel,“ prezradil na úvod skúsený lodivod.

„S prácou dievčat som v podstate spokojný, aj keď rezervy majú vo všetkých smeroch. Na takomto sústredení boli prvýkrát a nevedeli ešte dobre zaobchádzať s takým zaťažením. Z toho vyplývali psychické problémy niektorých dievčat.“

Zemplínčanky sa na jednotvárnosť sústredenia nemohli sťažovať, pretože tréningové jednotky boli pestré.

„Behali sme vonku v teréne, využívali sme halu v Liptovskom Mikuláši či telocvičňu v hoteli, kde sme využívali iný typ tréningu. Chodili sme aj do posilňovne a párkrát sme využili aj tartanovú dráhu. Okrem toho mali dievčatá každý večer k dispozícii bazén a saunu. Týmto by som sa chcel poďakovať vedeniu klubu za to, že nám umožnilo absolvovať takéto vydarené sústredenie, ktoré nám všetkým dalo veľmi veľa,“ skonštatoval J. Packa.

Dvojzápas s Porubou

Sústredenia sa zúčastnili všetky hráčky kádra slovenského majstra, medzi ktorými nechýbali ani dve nové posily celku, Ruska Natalia Vinyuková a Ukrajinka Julia Snopová.

„Obe zapadli do kolektívu veľmi dobre, predovšetkým po ľudskej stránke. Sú to poctivé dievčatá, ktoré neoklamú ani jedno cvičenie,“ povedal na adresu nových tvárí spoza východných hraníc michalovský tréner.

Tieto hádzanárky prvýkrát naživo uvidí v akcii už v piatok, keď Iuventa odohrá prvé z dvoch stretnutí proti DHC Sokol Poruba. S

úboje majstrov Slovenska a Česka uvidia Michalovčania v Chemkostav aréne v piatok o 17.30 hod. a o deň neskôr o 10.30 hod.

„Chceme v týchto zápasoch vyskúšať nové hráčky a naučiť ich náš štýl hry. Viac budeme brať ohľad na zohrávanie, ako na výsledok, ktorý je pre nás tentoraz druhoradý. Ako vždy však chceme vyhrať,“ uzavrel debatu J. Packa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.