Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Iuventa je späť na víťaznej vlne. Dávid: Všetko zlé je na niečo dobré

V Zlíne mala Iuventa tri päťgólové strelkyne. Jednou z nich bola Vladimíra Bajčiová. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 11. nov 2019 o 12:26

Slovenské majsterky dvakrát po sebe nedali svojim súperom šancu.

MICHALOVCE. Zdá sa, že hádzanárky michalovskej Iuventy sú z najhoršieho vonku. Po piatich zápasoch bez víťazstva v posledných dvoch dueloch zabodovali naplno.

A v oboch dosiahli presvedčivé triumfy, keď najprv nedali doma šancu Hlohovcu (36:20) a následne sfúkli Zlín na jeho palubovke (35:17).

Potešiteľný je najmä fakt, že ich víťazstvá sa zrodili po suverénnych výkonoch.

Základ výhry postavili hneď v úvode

Nevydarené obdobie slovenského majstra vyvrcholilo šokujúcou prehrou u nováčika v Dunajskej Strede, kde obrovský favorit totálne prepadol. Táto facka však Michalovčankám pomohla.

„Zvykne sa hovoriť, že všetko zlé je na niečo dobré. A myslím si, že my sme sa do tohto hesla jednoznačne trafili. Po viacerých nevydarených dueloch sme sa ocitli v neistote. Zmenili sme však nejaké veci v tréningovom procese a vyzerá to tak, že to padlo na úrodnú pôdu,“ vyjadril sa kormidelník Iuventy Peter Dávid.

Naposledy v Zlíne predviedli žlto-modré hru hodnú šampióna a výsledkom bolo ich 18-gólové víťazstvo. Pritom celok z Moravy nebol ľahkým súperom, pretože na konte mal iba o dva triumfy menej ako Iuventa.

„Pripravovali sme sa na neho veľmi zodpovedne. Dôležité bolo, že základ víťazstva sme postavili hneď na začiatku zápasu. Už do prestávky sme viedli o desať gólov a po nej sme náskok ešte navýšili.“

Mladé hráčky si zahrali do sýtosti

Výdatnú porciu minutáže na ihrisku dostali dievčatá, ktoré predtým hrávali pomenej. V Zlíne napríklad zaznamenala svoj premiérový inteligový gól mladučká spojka Miriam Milenkyová.

„V druhom polčase už prevažne hrali iba dievčatá, ktoré sú vekom dorastenky. A musím povedať, že výkonom ma potešili,“ s radosťou skonštatoval 53-ročný Dávid.

„Konečne sa naša celotýždňová práca v tréningovom procese preniesla aj do zápasu. Babám vždy hovorím, že ak sa priblížia aspoň na 85 alebo 90 percent k tomu, čo robia na tréningoch, tak budem šťastný. A teraz to tak rozhodne bolo,“ pokračoval tréner Zemplínčaniek.

Pred reprezentačnou prestávkou čaká Iuventu ešte jedno vystúpenie. V sobotu o 17.30 hod. na domácej pôde privítajú Olomouc, ktorý je v tabuľke na výbornom druhom mieste, keď z desiatich duelov vyhral až osem.

„Bude to priamy súboj o druhú priečku a radi by sme v ňom potvrdili stúpajúcu formu. Chceme nadviazať na to, kde sme skončili. Teda na výkon zo Zlína.“

Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.