Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Iuventa hrá premiérovo doma

Sportnet|Publikované 7. sep 2012 o 22:00

Úradujúce slovenské šampiónky z Iuventy Michalovce čaká dnes prvé súťažné stretnutie pred vlastným obecenstvom v novej sezóne.

MICHALOVCE. Ich súperom bude Zlín, začiatok zápasu je o 17.30 hod.

V stredu si Zemplínčanky predohrávali v Písku súboj 3. kola WHIL. Po vyrovnanom prvom polčase po zmene strán už dominovali a zaslúžene triumfovali 35:17 (12:11).

„Dievčatá pristúpili k úvodnému dejstvu laxne a súpera podcenili. Domáce hrali na dlhé útoky a rozhodcovia im to tolerovali, keď im nepískali pasivitu. Cez prestávku sme si v kabíne povedali, čo chceme hrať a bolo to už také, ako som si predstavoval. Zlepšili sme obranu, vychádzali nám rýchle protiútoky a skóre narastalo,“ uviedol tréner Iuventy Ján Packa.

V premiérovom domácom súboji privítajú Michalovce český Zlín. „Od úvodu zápasu musíme podať zodpovedný výkon, nielen v druhom polčase, proti lepším súperom by sa nám to mohlo vypomstiť,“ tvrdil J. Packa, ktorý odkedy pôsobí na lavičke Iuventy, v súťažných súbojoch prehral iba dvakrát.

A práve jedným z dvojice súperov, ktorý bol nad jeho sily, bol celok Zlína. „Dúfam, že v tejto sezóne nás už neporazia,“ povedal lodivod, ktorý dnes bude mať k dispozícii už aj spojku Bachyrievovú.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.