Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Iuventa dobyla Veselí, famózny návrat Černej

Lenka Černá je opäť v skvelej forme. V sobotu podala výborný výkon vo Veselí. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 4. feb 2013 o 23:00

Svoje bývalé spoluhráčky privádzala do zúfalstva a aj vďaka jej skvelému výkonu zvíťazili Michalovčanky o deväť gólov.MICHALOVCE. Výborná Iuventa! Michalovské hádzanárky potvrdili cez víkend vynikajúcu formu, keď v dôležitom stretnutí na pôde Veselí nad Moravou zvíťazili jednoznačne 24:15 a udržali sa v hre o celkové prvenstvo v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok.

Famózny návrat do Veselí zažila legendárna brankárka Lenka Černá, ktorá domáce strelkyne doslova vygumovala a inkasovala iba 15 gólov.

Mala obrovskú motiváciu

Lenka Černá odchytala prvý zápas vo Veselí od jej konca v tamojšom klube. A lepší návrat si ani nemohla priať.

Inkasovala iba 15 gólov, mala 56-percentnú úspešnosť zákrokov a čo je najdôležitejšie, dokázala nad exspoluhráčkami zvíťaziť.

„Mala som obrovskú motiváciu. Chcela som vo Veselí uspieť a pomôcť družstvu. Vedeli sme, že momentálne sme v oveľa lepšej forme ako súper. Podarilo sa nám uspieť a ja mám obrovskú radosť,“ povedala na úvod prvá hviezda zápasu na Morave L. Černá.

Duel opísala takto: „Úvodných dvadsať minút to bolo vyrovnané, ale v závere polčasu sme pridali v obrane, z čoho pramenili naše protiútoky a domácim sme ušli na rozdiel štyroch gólov. Tam nastal zlom zápasu, po prestávke sme pokračovali vo výbornom výkone, zvyšovali náskok a výsledkom bolo deväťgólové víťazstvo.“

V starej dobrej forme

Zverenky trénera Jána Packu pokračujú vo víťaznom ťažení a nezastavili ich ani Veselanky.

„Toto víťazstvo má pre nás veľmi veľkú cenu. Veľmi dôležité je, že prišlo práve v tomto čase a práve vo Veselí. Znamená pre nás veľmi veľa, pretože stále máme o čo hrať, stále máme šancu na prvé miesto a máme postarané o motiváciu do ďalších zápasov,“ zdôraznila 46-ročná brankárka, ktorá sa dostáva do starej dobrej formy.

V druhom dueli po sebe totiž mala vyše 50-percentnú úspešnosť zákrokov. „Cítim sa výborne, mám už natrénované. Na Veselí som sa výborne pripravila, ich strelkyne som poznala. Musím však pochváliť obranu, ktorá mi pomohla a mne sa lepšie chytalo. Zároveň som chcela moravskému klubu ukázať, že sa mýlil, keď v lete vyhlásil, že som ukončila aktívnu kariéru, hoci to nebola pravda. Teraz som späť a verím, že Iuvente pomôžem,“ vyjadrila sa L. Černá.

Proti materskému Olomoucu

Aj ďalšie súťažné stretnutie bude mať pre Lenku Černú špecifickú príchuť. Rodáčka z Olomouca sa totiž postaví proti materskému celku.

Do Michaloviec pricestuje DHK Zora Olomouc, s ktorým odohrá Iuventa zápas netradične v nedeľu o 15. hodine.

„Olomouc má omladené družstvo. Už som štyri roky odtiaľ preč, preto tie hráčky už veľmi nepoznám. Bude to však súboj medzi mnou a ich brankárkou Barborou Raníkovou, na ktorý sa veľmi teším,“ povedala na záver debaty legendárna L. Černá.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.