Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Iuventa dnes predohráva s Jindř. Hradcom

Sportnet|Publikované 10. okt 2008 o 22:00

Michalovce dnes po piatykrát doma, z toho štvrtýkrát za sebou proti klubu spoza rieky MoravyMICHALOVCE. Dnes o 18.00 hod. je na programe

Michalovce dnes po piatykrát doma, z toho štvrtýkrát za sebou proti klubu spoza rieky Moravy

MICHALOVCE. Dnes o 18.00 hod. je na programe predohrávané stretnutie siedmeho kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) medzi Iuventou Michalovce a Jindřichovým Hradcom. Zápas sa počas reprezentačnej prestávky predohráva kvôli tomu, že v pôvodnom termíne 1. 11. 2008 hrá Iuventa doma v 3. kole PVP proti francúzskemu Le Havre. Odveta je na programe 9.11. 2008 v hlavnom meste Normandie a medzitým Zemplínčanky odohrajú televízny zápas v Šali, ktorý je na programe 6. 11. 2008 o 17.30 v priamom prenose STV 3.

Zodpovedne sa pripraviť

Iuventa dnes odohrá dnes už piate domáce stretnutie spomedzi šiestich kôl vrátane dnešného, z toho štvrté za sebou pred vlastným obecenstvom proti tímu z Českej republiky. "Na to musím hráčky upozorniť, aby si nemysleli, že ak hráme opäť doma, tak znovu automaticky zvíťazíme. Samozrejme, kvalita je na našej strane, takisto skúsenosti i výhoda domáceho prostredia. Nesmieme však dopustiť, aby najväčším súperom Iuventy bola Iuventa. To znamená, že sa musíme vyvarovať akéhokoľvek podcenenia a musíme podať zodpovedný a koncentrovaný výkon," povedal na margo dnešného zápasu tréner Michaloviec Michal Lukačín.

Veľká neznáma

Keďže kormidelník Iuventy pôsobil vlani v Nemecku, družstvo Jindřichovho Hradca je preňho veľkou neznámou. "Keď som trénoval v českom Veselí nad Moravou, náš dnešný súper ešte vo WHIL nehral. Samozrejme, zopár jeho hráčok poznám a môžeme vychádzať aj z toho, že v tejto sezóne už doma remizoval s českým majstrom z Olomouca. Každopádne, chceme vychádzať z vlastného výkonu a svojej hry. Počas týždňa malo niekoľko našich hráčok zdravotné problémy s virózou, ale verím, že do začiatku zápasu sa všetky dajú do poriadku a budú môcť nastúpiť," uzavrel Michal Lukačín. My dodajme, že v súťaži je naplánovaná reprezentačná prestávka kvôli Slovakia cupu a v nominácii nášho národného výberu nechýba ani brankárka Iuventy Katarína Harišová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.