Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Iuventa chce zahrať lepšie ako v pohárovom súboji

Michalovské hádzanárky. Tešia sa už na prvý súťažný duel v tomto roku. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 9. jan 2015 o 23:00

Iuventu už dnes čaká východniarske derby, k zápasu v Prešove tentoraz pristúpia zodpovednejšie.

Iuventu už dnes čaká východniarske derby, k zápasu v Prešove tentoraz pristúpia zodpovednejšie ako predtým.

MICHALOVCE. S prešovským nováčikom odštartovali nový súťažný ročník, odštartujú s ním aj nový kalendárny rok.

Hádzanárky Michaloviec už dnes po takmer dvojmesačnej pauze opäť odohrajú súťažné stretnutie, na ktoré vycestujú za svojím najbližším súperom.

O 18. hodine sa predstavia v metropole Šariša, kde už raz v tejto sezóne po nemastnom-neslanom výkone zvíťazili rozdielom šiestich bodov.

Potvrdiť post lídra

Vtedy išlo o štvrťfinálový duel Slovenského pohára a pre oba tímy to bolo premiérové vystúpenie v aktuálnej sezóne. Odvtedy ubehlo veľa času, aj výkonnosť Iuventy o poznanie stúpla, takže sa očakáva jasnejší triumf majsteriek.

Hoci dlhšia pauza na nich môže zanechať nejaké stopy.

„Mali sme veľa voľna, dlho sme nehrali spolu nijaký zápas, ale pevne verím, že dnes podáme lepší výkon ako v prvom stretnutí v Prešove. Ten sa nám veľmi nevydaril, teraz k nemu musíme pristúpiť zodpovednejšie, aj sa na neho pripraviť lepšie morálne. Sme na čele tabuľky, a to je potrebné potvrdiť v každom súboji, nielen proti tým silnejším súperom, ale aj proti Prešovu,“ povedala michalovská opora Tetyana Trehubová, podľa ktorej je nováčik dobrým súperom na rozbeh.

„Ale bude hrať doma, takže bude sa na nás chcieť vytiahnuť, veď skoro všetky jeho hráčky hrali lepšie v Iuvente. Bude to dobrý zápas.“

Nabrala skúsenosti

V debate pred úvodným duelom druhej polovice ročníka na ihrisku Bemaca ŠŠK SLŠ Prešov sme T. Trehubovú nemohli neobísť ani s otázkou smerujúcou na decembrové majstrovstvá Európy, na ktorých sa po dlhých dvadsiatich rokoch aj slovenské reprezentantky.

Okrem Táne si na nich zahrali aj ďalšie dve Michalovčanky – Dominika Horňáková a Lucia Gubiková.

„Čo sa týka účinkovania nášho tímu, tak to som bola pravdaže spokojná, podarilo sa nám to, čo sme chceli, a v čo málokto veril, teda postúpiť zo základnej skupiny. Moja výkonnosť mohla byť aj lepšia, ale boli to iné zápasy, aké som hrala predtým. Nabrala som v nich skúsenosti, ktoré v budúcnosti určite vo svojej kariére využijem. Som šťastná, že som na šampionáte mohla byť,“ uviedla naturalizovaná Slovenka, rodáčka z ukrajinského Užhorodu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.