Iuventa aj winLand sú bez straty bodu

Iuventa zaknihovala tretie víťazstvo v sezóne. (Autor: šm)
Sportnet|Publikované 10. sep 2012 o 22:00

Ženy zdolali Zlín, muži Považskú Bystricu.

MICHALOVCE. Druhé víťazstvá v novej sezóne dosiahli michalovské hádzanárske družstvá počas uplynulého víkendu.

Ženský tím Iuventy zdolal doma Zlín hladko 30:18 a muži HC winLand porazili na vlastnej pôde Považskú Bystricu 32:28. Obaja sú zatiaľ bez straty bodu.

Opäť pomalší rozbeh

Michalovské hádzanárky podobne ako v predchádzajúcich dvoch vystúpeniach mali slabší prvý polčas, v ktorom na súperom vyhrali iba o dva góly. „Rozbiehali sme sa pomalšie a úvodné dejstvo hry nebolo z našej strany dobré. Urobili sme viacero technických chýb a inkasovali sme lacné góly. Po prestávke sme sa zlepšili v obrane aj v útoku. S víťazstvom som spokojný,“ skonštatoval po stretnutí kormidelník Iuventy Ján Packa, pre ktorého družstvo bol duel proti Zlínu generálkou na dlho očakávaný súboj 2. predkola Ligy majstrov s maďarským Ferencvárosom Budapešť.

Michalovce - Zlín 30:18 (12:10)
Pokutové hody: 4/4 - 5/2, vylúčené: 2:2.
Rozhodovali: Cipov – Pastierik.
Divákov: 800.

IUVENTA: Gubiková, Krebsová, Medveďová - Bachyrievová 4, Bačíková, Geričová 4, Szöllösiová 4, Kovaličková 4, Rebičová 2, Hollá, Tobiašová 2, Hvostaľová, Wollingerová 2, Snopovová 1, Vinyukovová 1, Trehubovová 6/4.
HC: Mahďáková, Dederlová, Benedíková - Nudni, Sobieska 2, M. Salčáková, Očadlíková, Talašová, Brzósková 2/1, Šviráková 5, Hradilová 1, Budayová 2, Š. Marčíková 3, Pospíšilová 1, Z. Marčíková, Brandová 2/1.
Koncert Hruščáka

Muži winLandu takisto nemal najlepší vstup do stretnutia, v úvode iba doťahovali náskok súpera. Až na konci prvého dejstva Michalovčania ušli Považanom na rozdiel troch gólov. Po prestávke si vypracovali až osemgólový náskok, keď viedli 23:15. Hostia síce potom z domáceho náskoku skresali, no víťazstvo už z rúk nepustili. Darilo sa hlavne spojke Patrikovi Hruščákovi, ktorý nastrieľal 13 gólov.

Michalovce - Považská Bystrica 32:28 (16:13)
Pokutové hody: 5/4 - 3/3. Vylúčení: 6:6.
Rozhodovali: Budzák - Varga.
Divákov: 720.

HC WINLAND: Bumbera, Popčák, M. Kolpak - Kučer 3, Hruščák 13/4, Kollár, Regenda, Frajkor 1, Sadovyj 4, Kocák 1, Kohút, Gamrát 3, Huňady, Petrov, Tybulevič 7, Géci.

MŠK: Kovačin, Biel - Cifra 1, Firit 5, Sapák 2, Adamčík, Kardoš, Ďurajka 1, Kostelanský 2, Zdráhala 11/3, Korňan, Vallo 3, Hároník, J.Kozák 2, Gardian, M.Kozák 1.