Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

ITF zverejnila dejiská štvrťfinále svetovej skupiny

SITA|Publikované 27. feb 2007 o 19:42

LONDÝN 27. februára (SITA) - Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v utorok na internetovej stránke Davisovho pohára zverejnila navrhované dejiská zápasov štvrťfinále svetovej skupiny ročníka 2007 tejto ...

LONDÝN 27. februára (SITA) - Medzinárodná tenisová federácia (ITF) v utorok na internetovej stránke Davisovho pohára zverejnila navrhované dejiská zápasov štvrťfinále svetovej skupiny ročníka 2007 tejto najprestížnejšej súťaže mužských reprezentačných tenisových družstiev a povrchy, na ktorých sa bude 6.-8. apríla hrať. Oboje ešte podlieha schvaľovacej procedúre ITF. Všetky štyri duely by sa mali uskutočniť pod strechou. Ako je známe už od 12. februára, USA v odvete za sevillské finále edície 2004 privítajú Španielsko vo Winstone-Saleme v Severnej Karolíne na tvrdom povrchu Premier v hale Lawrence Joel Memorial Veterans Coliseum. Spojené štáty v historickej štatistike vedú nad tenistami z Pyrenejského polostrova 4:3. Obhajca trofeje a aktuálny líder rebríčka krajín súperiacich o „šalátovú misu“ Rusko bude hostiť Francúzsko v Moskve v Malej športovej aréne Lužniki na antuke. „Zborná“ vyhrala nad tímom krajiny „galského kohúta“ v parížskom rozhodujúcom súboji sezóny 2002 i ostatných dvoch štvrťfinále, takže má priaznivú bilanciu 3:0 (predtým Sovietsky zväz 1:2). Belgicko, premožiteľ Slovenska zo septembrovej baráže, sa pokúsi premiérovo zabodovať proti Nemecku, s ktorým zatiaľ prehráva 0:7, v Sleuyter Arene v Oostende na antuke. Švédi, ktorí majú s finalistom ročníka 2006 Argentínou skóre 1:1, budú doma odčiňovať lanský debakel 0:5 z vtedajšieho 1. kola u Juhoameričanov. Severania si zvolili zatiaľ nekonkretizovaný tvrdý povrch v stánku Svenska Mässan Convention Centre v Göteborgu. V rovnakom termíne, teda 6.-8. apríla 2007, čaká na tím SR pod vedením nehrajúceho kapitána Miloslava Mečířa súboj 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny na antuke vonku v Skopje proti domácemu Macedónsku. Víťaz postúpi do septembrového play off o prítomnosť v budúcoročnej elitnej šestnástke. Vo februárovom 1. kole zóny mali Slováci voľný žreb.


Navrhované dejiská stretnutí štvrťfinále Davisovho pohára 2007 mužských tenisových reprezentačných tímov a povrchy, na ktorých sa bude hrať (6.-8. apríla, bez výnimky pod strechou):

Rusko - Francúzsko (Malá športová aréna Lužniki, Moskva, antuka)

Belgicko - Nemecko (Sleuyter Arena, Oostende, antuka)

USA - Španielsko (Lawrence Joel Memorial Veterans Coliseum, Winston-Salem, tvrdý povrch Premier)

Švédsko - Argentína (Svenska Mässan Convention Centre, Göteborg, tvrdý povrch - typ ešte nekonkretizovali)


Súvisiace články