Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Istú účasť na Australian Open majú tri Slovenky, do kvalifikácie by mali ísť iba dve

Dominika Cibulková má za sebou skvelý záver sezóny. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 7. dec 2016 o 14:10

Kužmová, Hantuchová a Schmiedlová sa zrejme do kvalifikácie nedostanú.

MELBOURNE. Dominika Cibulková, Kristína Kučová a Jana Čepelová sú slovenskými tenistkami nad čiarou hlavnej súťaže dvojhry žien na melbournských grandslamových Australian Open (16. - 29. januára 2017).

Vzhľadom na ich postavenie vo svetovom rebríčku WTA k 5. decembru bolo vopred jasné, že pri uzávierke prihlášok budú medzi akceptovanými hráčkami. Teraz sa to potvrdilo oficiálne.

Z oprávnených chýba iba Bieloruska Viktoria Azarenková, ktorá pre tehotenstvo prerušila svoju kariéru. Chránený renking si uplatnili Talianka Karin Knappová a kazašská reprezentantka Galina Voskobojevová.

Čiara je pod Rumunkou Patriciou Mariou Tigovou, aktuálne 107. v hodnotení. Prvou čakateľkou je americká zástupkyňa Anna Tatišviliová. K 108 už známym hráčkam pribudne tucet kvalifikantiek a osem držiteliek voľnej karty.

Zo Sloveniek smerujú do kvalifikácie Rebecca Šramková a Magdaléna Rybáriková (ak bude po dvoch operáciách včas fit a dostatočne pripravená).

Uzávierka bude o dva týždne a veľmi pravdepodobne mimo zostanú Viktória Kužmová, Karolína Schmiedlová aj Daniela Hantuchová.

Tento rok ovládla Australian Open nemecká tenistka Angelique Kerberová:

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články