Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Istrobanka príde do Košíc iba s torzom, keďže družstvo je na turné v USA

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Košice - Basketbalová liga žien dnes pokračuje zápasmi 7. kola. V košickej starej športovej hale s domácou Deltou V.O.D.S. od 18. hodiny zmeria sily

Istrobanka LS UK Bratislava. Tím z hlavného mesta však príde iba s torzom družstva, keďže ich celok je momentálne na turné v USA.

Vo vyhlásení, ktoré nám pred dnešným duelom v Košiciach poskytol tajomník BK Istrobanka Koloman Herc, sa píše: "Basketbalový klub Istrobanka LS UK Košice sa ocitol v komplikovanej situácii. Už na zasadnutí valného združenia ZŽBK 30. mája v Banskej Bystrici sme oznámili, že máme zmluvne potvrdené turné do USA. Opätovne na zasadnutí sekcie I. ligy žien ZŽBK 19. augusta v Bratislave, kde sa schvaľovali termíny 1. ligy žien, sme žiadali o vypustenie termínu 9. november, nakoľko družstvá sú v USA. Náš návrh neprešiel. Nepriek tomu, že sme robili opatrenia na zmenu termínu stretnutia Delta V.O.D.S. Košice - Istrobanka LS UK Bratislava, keď je naše družstvo na turné v USA, zmena termínu bola zamietnutá a stretnutie sa musí uskutočniť v pôvodnom termíne. Je iróniou osudu, že v tento termín hráme s družstvom, ktoré v predchádzajúcej sezóne bolo na turné v USA a s ktorým sme sa mali stretnúť v Bratislave 10. 11. 2001. Delta vtedy do Bratislavy nepricestovala. Aby sme sa vyhli kontumačnej prehre, naše družstvo na strtetnutie v Košiciach nastúpi s hráčkami, ktoré z pracovných, Študijných a zdravotných dôvodov do USA nemohli odcestovať. Vopred sa ospravedlňujeme košickým divákom a širokej basketbalovej verejnosti za nedôstojnú úroveň stretnutia z našej strany, nakoľko uvedený zbytok družstva nemôže podať adekvátny výkon zodpovedajúci umiestneniu družstva v tabuľke."

O vyjadrenie k záležitosti sme požiadali aj generálneho manažéra Delta V.O.D.S. Košice Daniela Jendrichovského. "Väčšina basketbalových fanúšikov si určite pamätá priebeh minuloročnej ťažkej kauzy turné do USA a nášho klubu. Skončilo to tak, že nám nebolo umožnené odohrať dva zápasy. Nakoniec sa to vyriešilo akýmsi kompromisným riešením, že sme za kontumačné prehry sme dostali bod. Aj tak sme neboli spokojný, vyhrali sme na najvyššom odvolacom konaní, ale aj to nám bolo málo platné. Tento rok je obrovskou iróniou osudu, že hráme práve v tomto čase s Istrobankou, ktorá celú túto kauzu minulý rok proti nám urobili. Keď som sa dozvedel, že Istrobanka nás žiada o predohrávku, desať minút som sa smial a vravel som si, že božie mlyny melú pomaly, ale isto. S predohrávkou, o ktorú nás požiadali, sme mohli súhlasiť, ak by sme chceli. Aj keby sme im však chceli vyhovieť, na čo po minuloročných udalostiach veľmi ochota nebola, nemohli by sme. Vzhľadom na našú účasť v Európskom pohári FIBA totiž nemáme voľné termíny, veď hráme systémom streda - sobota. Z tohto dôvodu sme im vyhovieť nemohli. Istrobanka potom žiadala ostatné kluby, aby sa mohlo dohrávať. To im ostatné kluby zamietli a takisto aj ich návrh, že v prípade nenastúpenia na zápas v Košiciach by im za kontumačnú prehru prisúdili bod. Kluby teda s týmito alternatívami nesúhlasili, takže Istrobanka musí do Košíc prísť a s akým kádrom, to je ich starosť. Pred mesiacom na stretnutí všetkých klubov deklarovala, že do Ameriky nejde. To, že zmenila postoj, je to isté, ako sme urobili my minulého roku a doplatili sme na to," vysvetlil postoj košického klubu D. Jendrichovský.

Pre Deltu by teda vzhľadom na okolnosti nemalo byť víťazstvo v dnešnom dueli žiadnym problémom. Druhý košický zástupca CBK Cassovia rozhodne takú ľahkú úlohu mať nebude, keďže sa od 13.30 hod. predstaví na palubovke bratislavského Slovana JOPA. Prípadný úspech Cassovie by bol veľkým prekvapením, ale nie je to nemožné, veď v našej lige platí, že okrem Ružomberka je poraziteľnný každý.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.