Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Istotu prvého tímu v NHL majú iba 11 Slováci

Michal Handzuš. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 14. sep 2011 o 14:35

Do kempov klubov NHL sa zapoja aj viacerí slovenskí hokejisti. Istotu miesta v kádroch prvých mužstiev má však iba jedenástka hráčov.

MONTREAL. Hokejisti z klubov zámorskej NHL síce už trénujú niekoľko týždňov, oficiálna príprava s tímami sa však pre nich začne až v druhej polovici toho aktuálneho. Hráči i fanúšikovia sa už nevedia dočkať začiatku novej sezóny.

Úvod prípravných kempov sa nesie v znamení tragédie v ruskom Jaroslavli, pri ktorej zomrel hokejisti tímu KHL Lokomotiv Jaroslavľ. V tomto družstve mali hráči NHL mnohých priateľov.

Pre účasť na pohrebe Pavla Demitru preto viacerí slovenskí hokejisti vynechajú úvod prípravných kempov a zapoja sa do nich až neskôr. Marián Gáborík a Zdeno Chára prileteli na Slovensko už zo zámoria, Ľubomír Višňovský zasa posunul svoj odlet na neskôr.

Do kempov klubov NHL sa zapoja aj viacerí slovenskí hokejisti. Istotu miesta v kádroch prvých mužstiev má však iba jedenástka hráčov. Jednotkou St. Louis by mal byť v sezóne Jaroslav Halák, v Montreale si prvýkrát kabínu Canadiens vyskúša nová dvojka tímu Peter Budaj.

Stabilné miesto v zostavách budú mať Michal Handzuš v San Jose, Marián Gáborík v New York Rangers, Marián Hossa v Chicagu, Ľubomír Višňovský v Anaheime, Zdeno Chára v Bostone, Andrej Sekera v Buffale, Milan Jurčina v New York Islanders, Tomáš Kopecký na Floride a Andrej Meszároš vo Philadelphii.

Šancu dostať sa do prvého tímu Detroitu má Tomáš Tatar, zatiaľ čo Tomáš Jurčo a Marek Tvrdoň, ktorí sú v nováčikovskom kempe Red Wings, by mali hrávať v juniorskej súťaži. O šancu na návrat do NHL bojuje v Pittsburghu Boris Valábik.

Zoznam slovenských hokejistov na súpiskách pre hlavné a nováčikovské kempy klubov NHL:

Anaheim: Ľubomír Višňovský, Radovan Illo

Boston: Zdeno Chára

Buffalo: Andrej Sekera

Chicago: Marián Hossa

Detroit: Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo, Marek Tvrdoň

Edmonton: Milan Kytnár, Martin Marinčin, Martin Gernát

Florida: Tomáš Kopecký

Los Angeles: Michal Čajkovský

Montreal: Peter Budaj

New York Islanders: Milan Jurčina, Tomáš Marcinko

New York Rangers: Marián Gáborík, Peter Čerešňák

Philadelphia: Andrej Meszároš

Phoenix: Marek Hrivík

Pittsburgh: Boris Valábik

San Jose: Michal Handzuš, Marek Viedenský

St. Louis: Jaroslav Halák

Tampa: Richard Pánik, Adam Jánošík, Jaroslav Janus

Toronto: Juraj Mikuš

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články