Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

isti sa na Košice Cup 2008 odeli do bronzova

Sportnet|Publikované 25. aug 2008 o 22:00

Vydarený 9. ročník má po sobote za sebou športovo-spoločenská akcia politických strán a médií Košice Cup 2008, ktorú pri príležitosti 63. výročia SNP

a Dňa ústavy usporiadalo vo VŠA HZDS.

KOŠICE. Aj s omladeným tímom oproti vlaňajšku sme dosiahli slušné výsledky. A hoci sa nám vo futbalovej časti prvenstvo obhájiť nepodarilo, na umelom trávniku vo VŠA sme zanechali dobrý dojem.

Hneď v úvode sme neboli príliš dobrým hosťom, keď sme domácim "mečiarovcom" naložili osem kúskov. So značne posilneným tímom Smeru a neskorším futbalovým víťazom sme nazachytili úvod a hrozivý polčasový výsledok 1:4 sme dokázali upraviť už len na 4:7. Nás teší aspoň to, že to bola jeho najnižšia výhra na turnaji. Podľahli sme aj SNS 3:5, ale v poslednom stretnutí sme SDKÚ v zostave aj s vicestarostom Západu Igorom Jutkom presvedčivo zdolali 5:1.

J. Vrábeľ "odpinkal" Novotného

O našich 20 gólov sa podelili Jaro Vrábeľ, Martin Saloň, Peter a Štefan Frajkorovci (náš najlepší strelec), Peter Jabrik, Roman Cibuľa a Marián Kizek. V obrane sme sa mohli spoľahnúť aj na zákroky Roba Bejdu, ktorý si do brány odskakoval z tenisového turnaja, kde skončil tretí. Ďalší náš "obojživeľník" Jaro Vrábeľ síce vyprášil poslanca NR SR za SDKÚ V. Novotného, no v ďalších zápasoch sa musel skloniť pred tenisovým kumštom svojich protihráčov. V šípkarskej súťaži príjemne prekvapili výkony našich kolegýň - Klaudie Jurkovičovej a Katky Gécziovej. V záverečnej voľnej disciplíne sme bez diktafónov ťažko zvládali skĺbiť naše pamäťové a bežecké schopnosti pri modifikovaných slovenských prísloviach, avšak ani v tomto sme neboli najslabší.

O rok chcú ešte viac tímov

Po spočítaní bodov za všetky disciplíny sme celkovo na Košice Cupe 2008 vybojovali 3. miesto, keď zvíťazila SNS pred Smerom a za nami boli HZDS s SDKÚ. "Som veľmi rada, že nám všetko vrátane počasia vyšlo na jednotku a zúčastnené družstvá sa podľa ich ohlasov na turnaji cítili veľmi dobre. O rok chystáme jubilejný 10. ročník aj s niektorými prekvapeniami. Verím, že aj vďaka nim príde do VŠA ešte viac tímov," povedala nám šéfka organizačného výboru Viera Lucáková z usporiadavajúceho HZDS.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.