Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Istanbul prvým testom Poláčikovej družiny

Premiéra. Roman Poláčik prvýkrát zasadne na reprezentačnú lavičku v Istanbule. (Autor: veja)
Sportnet|Publikované 12. aug 2009 o 22:00

Roman Poláčik začal svoju prácu. Slovenská vodnopólová reprezentácia sa po krátkej príprave na prvom sústredení pod vedením nového trénera včera už presunula na turnaj do Istanbulu.KOŠICE. Miesto úvodného zrazu národného tímu sa niekoľkokrát zmenilo, napokon sa ním stali Topoľčany. Nový kormidelník Slovenska povolal trinásť hráčov.

Niektorí chýbajú

Vo výbere chýba náš momentálne najlepší pólista Karol Bačo, ktorý v týchto dňoch pôsobí v letnej lige na Malte. "Chcel som osloviť aj Brúdera s Michalom Gergelym, ale nepodarilo sa mi s nimi spojiť. Budú však ešte ďalšie turnaje, kde napríklad vyskúšam aj Nedbala, príležitosť chcem dať i brankárovi Gálisovi a aj najlepším juniorom, ktorí sa však teraz pripravujú na majstrovstvá sveta, preto tu mám len jedného, Molnára z ŠKP," prezradil reprezentačný tréner Roman Poláčik.

Naopak, po krátkej odmlke sa do národného tímu vracia skúsený center Alexander Nagy. "Som rád, že pozvánku pozitívne zobrali aj matadori ako Nagy, Nižny či Gogola. Vidím, že chlapci majú chuť. Pri mojom prvom vstupe do reprezentačnej kabíny som sa všetkým aj poďakoval za účasť na tomto sústredení, za kladnú odpoveď na moje pozvanie."

Z hrubej prípravy

Včera sa už z Topoľčian celá ekipa presunula do tureckého Istanbulu, kde od dnes absolvuje prvú hernú previerku. Na turnaji napokon okrem našich, domácich, Francúzska, Slovinska a Holandska budú štartovať aj Srbi, čo dvihlo kredit tohto zápolenia. "Srbi prídu s univerzitným družstvom, čo však tiež bude veľmi zaujímavé. Ostatné tímy sa pripravujú na majstrovstvá Európy B-kategórie. Od našich hráčov momentálne žiadne oslnivé výkony očakávať nemôžem, pretože všetci sú v hrubej príprave. Či už hráči ČH Hornets, alebo aj ostatní, sa doposiaľ venovali najmä posilňovni a dlhým plaveckým tréningom. Sú teda ešte ťažkí, nerozohratí. Na turnaji mi teda pôjde predovšetkým o to, aby hráči pochopili moju filozofiu a systém, ktorý chcem produkovať," vyjadril sa R. Poláčik.


Nominácia Slovenska
  • Brankári: Michal Gogola (NCHZ Nováky), Michal Hruška (Slávia UK Bratislava).
  • Hráči v poli: Lukáš Seman (Jug Dubrovník/Chorv.), Juraj Zaťovič (VK Primorac Kotor/Č. Hora), Andrej Janíček (CW Sevilla Emasesa/Šp.), Michal Kratochvíl, Jozef Hrošík (obaja NC Patras/Grécko), Alexander Nagy, Martin Palaščák, Martin Kolárik, Peter Nižný, Miroslav Grutka (všetci ČH Hornets Košice), Marek Molnár (ŠKP Košice).
Marián Špacai

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.