Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Islanders získali v doplňovacom drafte Osgooda, Slovákov si nevybrali

TASR|29. sep 2001 o 10:44

New York 29. septembra (TASR) - V piatkovom doplňovacom drafte zámorskej NHL vymenilo svoje pôsobiská deväť hráčov, medzi inými aj brankár Detroitu Chris Osgood, ktorý sa sťahuje do ambiciózneho NY Islanders. Ani o jedného zo štyroch Slovákov kluby záujem neprejavili.

Na listine hráčov, boli v piatok k dispozícii pre výber iných klubov Slováci Richard Lintner z Nashvillu, Peter Bartoš z Minnesoty, Róbert Döme z Pittsburghu a Jozef Čierny, ktorého zmluvne viaže Edmonton. Štvoricu Slovákov tak čaká odchod do farmárskeho tímu. Draftovou jednotkou bol brankár Osgood, pre ktorého sa v Detroite po príchode Dominika Hašeka už nenašlo miesto. Vybrali si ho Islanders, ktorí mali ako najslabší celok uplynulého ročníka, právo prvého výberu. Ostrovania budú musieť 28-ročnému brankárovi a dvojnásobnému víťazovi Stanley Cupu vyplatiť v dvoch rokoch 7,75 milióna dolárov.

Vo "waiver" drafte si v prvom kole vyberali tímy, ktoré v uplynulom ročníku nepostúpili do play off v poradí od najslabšieho (NY Islanders), pričom nesmeli siahnuť po hráčov z tímov rovnakej divízie. O viac ako troch hokejistov nemohol prísť žiadny z klubov, pokiaľ jeho predstavitelia sami neponúkli väčší počet hráčov. Ak by však nejaký klub prišiel v nejakom kole o viac ako troch hráčov, mal by k dispozícii rovnaký počet v ďalších kolách. Draft sa skončil, keď si v jednom kole nevybral hráča žiadny z klubov.

Vybraní hráči vo "waiver drafte":

New York Islanders získal - Chris Osgood (Detroit), Minnesota -Sebastien Bordeleau, (St. Louis), Columbus - Kirk Muller, (Dallas, Mullera ihneď po drafte vymenili späť do Dallasu za právo na obrancu Jevgenija Petročinina), Calgary - Jamie Allison, (Chicago), Chicago - Phil Housley, (Calgary), Boston - P.J. Stock, (New York Rangers), Tampa Bay - Glen Metropolit, (Washington), Carolina - Josh Holden, (Vancouver), Vancouver - Martin Brochu, (Minnesota).

Súvisiace články