Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Islanders nestačili na Washington, Višňovský nedohral

Alexander Ovečkin s pukom za bránkou Jaroslava Haláka. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 22. apr 2015 o 06:45

V Chicagu rozhodlo o víťazovi až tretie predĺženie. Marián Hossa je len krok od postupu do ďalšieho kola play off.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu vyrovnali stav série s New York Islanders na 2:2. Jaroslav Halák mal viacero skvelých zákrokov, celkovo chytil 28 striel.

Zápas nedohral po tvrdom náraze obranca Islanders Ľubomír Višňovský. Skúseného 38-ročného obrancu v 6. minúte druhej tretiny zrazil na ľad v plnej rýchlosti útočník Capitals Tom Wilson. Višňovský sa po strete ťažko dvíhal z ľadu a na jeho tvári sa objavila aj krv.

Wilson je idiot

Incident sa udial za bránkou Jaroslava Haláka, kde Višňovský odohrával puk, keď do neho ako vlak narazil Wilson. Ten inkasoval len menší trest za napadnutie, ale slovenský hokejista sa už do zápasu nevrátil a Islanders dohrávali s piatimi obrancami.

Tréner John Capuano po zápase neprezradil v akom je stave a štart Višňovského v piatom zápase série, ktorá je vyrovnaná 2:2, je neistý. "Je to idiot. Celý zápas hrá bezohľadne a poľuje na súpera. Pri bodyčekoch skáče a necháva v súbojoch nohu. Pre toto nie je v NHL miesto," hneval sa útočník Islanders Kyle Okposo.

Chicago krok od postupu

Rovných 101 minút trval súboj medzi Chicagom a Nashvillom, v úvode tretieho predĺženia ho rozhodol gólom na 3:2 Brent Seabrook. Blackhawks si vybojovali prvý mečbal v sérii, v ktorej vedú 3:1.

osťujúci Predators vyhrávali v utorok 1:0 i 2:1, tesný náskok však neudržali. Chicago vyrovnalo na 2:2 v 52. min aj zásluhou asistencie Mariána Hossu, pre 36-ročného Trenčana to bola piata gólová prihrávka v tomto play off, zatiaľ je bez presného zásahu.

Tatar pomohol k šťastnému gólu

Uspeli hokejisti Detroitu a vedú v sérii 2:1, jedni asistenciu si pripísal aj Tomáš Tatar. Slovenský útočník bol pri víťaznom góle, ktorý po jeho strele od modrej čiary vsietil v 9. min Pavel Daciuk.

Tatarov strelecký pokus sa odrazil do bránky od Daciukovej nohy. "Bol to nesmierne šťastný gól. My sme dnes takéto šťastie nemali," povedal tréner Tampy Jon Cooper.

Jedno víťazstvo od postupu do ďalšieho kola sú hokejisti Calgary. V utorok vyhrali nad Vancouvrom 3:1.

Detroit - Tampa Bay 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) - stav série 2:1

Góly: 9. Daciuk (TATAR, J. Ericsson), 47. Sheahan (Abdelkader, Zetterberg), 60. Glendening (J. Ericsson, D. Miller)

Tomáš Tatar 1 asistencia, 1 strela, 2 tr. min, odohral 15:02, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 06:49

New York Islanders - Washington 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1) - stav série 2:2

Góly: 20. Cizikas (Clutterbuck, Leddy) - 14. Ovečkin (Carlson, Nicklas Bäckström), 72. Nicklas Bäckström (J. Ward, Ovečkin)

Jaroslav Halák inkasoval 2 góly, mal 28 úspešných zákrokov, odchytal 70:46, Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) odohral 07:50

Calgary - Vancouver 3:1 (3:1, 0:0, 0:0) - stav série 3:1

Góly: 4. Gaudreau (Wideman, Hudler), 10. Hudler (Wideman, Russell), 20. Bennett (Brodie, Colborne) - 9. H. Sedin (Edler, D. Sedin)

Chicago - Nashville 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:0, 1:0)- stav série 3:1

Góly: 14. Vermette (Rozsíval, Sharp), 52. Saad (MARIÁN HOSSA, Keith), 101. Seabrook - 12. C. Wilson (Ellis, S. Jones), 38. Neal