Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Iskra zabalila fanúšikom vianočný darček

Presvedčivé víťazstvo. Iskra porazila Komárno o 18 bodov. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 22. dec 2016 o 11:01

Podtatranci vyhrali doma nad Komárnom o 18 bodov.

SVIT. Pekný vianočný darček zabalili basketbalisti Iskry Svit sebe i svojim fanúšikom. V ostatnom zápase SBL v tomto kalendárnom roku vyhrali Podtatranci doma nad Komárnom o 18 bodov (87:69).

Domáci mali prakticky počas celého zápasu vývoj pod kontrolou, keď si udržiavali mierne vedenie. Zakaždým, keď sa hostia bodovo priblížili, dokázali Sviťania kontrovať.

„Výhra pred Vianocami nás veľmi teší, pridá nám to pohodu do trénovania. Aj keď prišlo Komárno oslabené, má svoju kvalitu. Hoci sme mali počas celého zápasu mierny náskok, hostia stále hrýzli a boli nebezpečne blízko. Počas pauzy potrebujeme dobiť baterky po mentálnej aj fyzickej stránke. Našim skvelým fanúšikom ďakujeme za podporu a prajeme im veselé Vianoce a šťastný nový rok,“ zaželal všetkým priaznivcom Iskry Svit tréner medveďov Michal Madzin.

Komárnu chýbali kľúčoví hráči

Sviťania využili skutočnosť, že súperovi chýbali v zostave opory tímu a hosťujúci tréner mal k dispozícii menšiu rotáciu hráčov.

„Toto víťazstvo je pekným vianočným darčekom pre našich fanúšikov, aj pre nás. Hoci Komárnu chýbali dvaja kľúčoví hráči, hostia aj bez nich majú svoju kvalitu. Dobre sme bránili, hoci tam boli menšie výpadky,“ povedal krídelník Svitu Martin Bachan.

Kouč lodiarov bol napriek prehre s predvedeným výkonom svojich zverencov spokojný.

„Gratulujem svojim hráčom, že sa dokázali pobiť o výsledok. Aj keď sme to v druhom polčase stiahli na osem bodov, v závere nám chýbali sily aj kvôli užšej rotácii. Domáci si zaslúžili vyhrať, blahoželám im, strieľali s lepšou úspešnosťou ako my. V prvom polčase sme po dobrom začiatku nepremenili niekoľko pozícií spod koša. Veľký rozdiel medzi nami a Svitom bol dnes aj v trojkovej streľbe,“ uviedol tréner Komárna Richard Ďuriš.

„Prejavila sa absencia dvoch našich kľúčových hráčov. Výrazne sme boli slabší v streľbe za tri body. V tomto smere nám chýbal hlavne Filip Halada. Svit je doma veľmi silný, majú podporu svojich fanúšikov. Nemáme za sebou vydarené zápasy a dnes sme to chceli napraviť, žiaľ, nevyšlo to,“ doplnil hosťujúci rozohrávač Matúš Jurčina.

Súvisiace články